Sertolli i reagon ish-Ministrit Bajram Hasani

Sertolli i reagon ish-Ministrit Bajram Hasani

Nga: Mifail Sertolli

I nderuar z.Bajram Hasani po ju drejtohem si nje Aktivist dhe nje mik i juaji qe deri para disa dite kam pas shume respekt per ju dhe deshiroj me kete shkrim timin tua rikujtoj disa gjera qe ju i harruat shpejt :

1-Ju jeni bere Minister fal sakrifices se qindra Aktivisteve nga Malisheva por edhe me gjere, duhet ta dini se me qindra persona jan sakrifikuar dhe ndoshta sot disa prej tyre ende jane edhe te papunsuar vetum e vetum qe tju jepet mundesia juve te Jeni Minister dhe ti shtyni proceset perpara ne shtetndertimin e Republikes se Kosoves. Pra NISMA tka bo Minister dhe NISMA qe ti sot flet keq per te ka bo qe ty me të njoft e tane Kosova.

-Mirepo Ju i nderuar ne momentin qe ju rrezikua Pozita menjihere e treguat se ishit pjes e jona vetem per INTERESA PERSONALE do tua ju kujtoj nji sen qe ka rae NISMA dhe Aktiviteti i pashoq i yni e Ju jeni bere Minister perndryshe edhe 300 vite jet tjera mi pas ti kurr ski mu ba ma Minister ma harroje kete punë sepse ti i nderuar ne Demokracinë e brishte qe po e jetojm ki drejt mu ndae prej nje Partie e me kalue ne tjetren ama jo me fol keq per Shtepin në te cilen kemi ngrene me nje Sofer se bashku, ku e ke pas nje RESPEKT te madhe nga te gjithe Ne dhe ne momentin e pare qe tu prek pozita ti fill na tradhetove,por ne qe jemi ketu pas asnji pozitë a po e kupton ku dallojmë???, ne jemi ketu jo per interesa Personale por per tu bashkuar me qellime te mira me nje grup e shoqeri të shendosh dhe Familje te madhe te Quajtur NISMA SOCIALDEMOKRATE e cila ka PARIME dhe deshiron qe te kete gjithëperfshirje ne tere Republiken e Kosoves padallime dhe duke jua dhene mundesin edhe RINISË qe jan me mijera ne numer e nuk je veq ti Bajram,smujna me u koncentru na tan kohen me mendue veq per ty o vlla se kemi qindra e mijera aktivist te ri ne moshe e qe paraqesin Ndryshim per te Ardhmen e Vendit, i nderum ndryshimi me njerez te vjeter nuk vie ne qdo vend te Botes Ndryshimin e sjellin Gjeneratat e reja te cilat e meritojn me u avansue me shume ne Republiken e Kosoves!

-Ne fund te themi se vertet kete nuk e kemi prit nga ti dhe se na ke zhgenjye pa mas me Pa-pjekurin tende Politike qe po e tregon qdodite,po ta perseris edhe njihere se asht plotesisht në rregull me zgjedh nje subjekt tjeter,ndaju,por puno anej… te urojm veq shendet edhe suksese ama jo me fol keq per shtepin tane e cila ti ka dhurue SUKSESET me te medhaja ne ne tere Jeten tuaj ku me 200 vota je bere Minister rast qe shume rrall ose hiq nuk mundet me ndodh ma ne Kosove.
P.S
Edhe 1-sen kesh tuj harrue me ta than ;
Kursin e gjuhes Angleze kur tdush shko regjistroje ku tdush ti se Nisma ta paguan gratis e ki prej nesh se sban 1 person Publik aq me teper Minister mas me dit spaku 1 gjuhe te huaj me fol po nejse me fal qe po te ngarkoj me Anglisht se ti njime as Shqip sun po tja lidhshe kurqysh hiq.

 

COMMENTS