Sarri nuk dëshiron humbje, formacionet zyrtare Chelsea – Everton

Sarri nuk dëshiron humbje, formacionet zyrtare Chelsea – Everton

Chelsea nuk di për humbje në këtë stinor në të gjitha garat, dhe sot do të përballet në “Stamford Bridge” me skuadrën nga Liverpooli, Evertonin.

Skuadra e Maurizio Sarrit është duke kaluar momente të mira, dhe momentalisht është në vendin e dytë në renditje me 27 pikë, dy më pakë se Man City në pozitën e parë që luan sot përballë rivalit të qytetit, Man United, shkruan Gazeta Express.

Evertoni është në pozitën e nëntë me 18 pikë, dhe me rast fitoreje mund të ngritët në pozitën e gjashtë.

Në gjashtë ndeshjet e fundit mes tyre, Chelsea i ka fituar katër ndeshje, Evertoni një, kurs enjë ndeshje ka përfunduar pa fitues. /Gazeta Express/

Chelsea:

Everton:

 

 

COMMENTS