Samsung zbulon detaje të reja në lidhje me smartphonin e palosshëm

Samsung zbulon detaje të reja në lidhje me smartphonin e palosshëm

Për herë të parë, Samsung do të prezantojë karakteristikat e telefonisë celulare me një ekran fleksibël në konferencën e saj zhvilluese.

Siç njoftoi drejtuesi celular i Samsung-ut DJ Koh, këtë vit do të paraqitet një smartphone me ekran të palosshëm. Detajet e para mund të jenë atje në ditët e ardhshme. Kjo tregohet nga Samsung me një foto në Facebook, transmeton lajmi.net.

Faza për pajisjen e re ka të ngjarë të jetë konferenca zhvilluese e Samsung, e cila do të mbahet në San Francisko më 6 dhe 7 nëntor. E fundit në fjalimin më 7 nëntor, ndoshta do të ketë informacion të ri mbi smartfonin e palosshëm.

Një menaxher i Samsung njoftoi në fund të tetorit se së shpejti do të shfaqen detajet e para të pajisjes me ekranin fleksibël. Samsung do të tregojë karakteristikat e ndërfaqes së përdoruesit dhe shpjegon se si smartphone, i cili mund të zgjerohet në tabletë, duhet të përmirësojë punën me shumë. Sipas Reuters , “imazhet e hollësishme” të smartphone do të shfaqen. E gjithë pajisja nuk duhet të jetë e dukshme ende.

Përveç Samsung, prodhuesit e tjerë po punojnë në smartphones me ekranet fleksibël . LG do të prezantojë një të tillë në shfaqjen CES, e cila do të zhvillohet në fillim të janarit në SHBA. Huawei ka konfirmuar punën në një smartphone të tillë. Me FlexPai, kompania amerikane Royole ka prezantuar një pajisje funksionale me një ekran të kthyeshëm. /Lajmi.net/

 

COMMENTS