Rugani shkon në Chelsea, Higuain mbase

Rugani shkon në Chelsea, Higuain mbase

Transferimi i Daniele Ruganit në Chelsea për 50 milionë euro është i pashmangshëm, por bashkëlojtari i tij te Juventusi, Gonzalo Higuain, është duke e mbajtur të hapur mundësinë për të kaluar në Milan.

Burime të shumta, përfshrië Sky Sport Italia dhe Sportitalia raportojnë se mbrojtësi Rugani do t’i bashkohet Chelseat dhe mentorit të tij, Maurizio Sarri, në ditët në vazhdim, transmeton Gazeta Express.

Rasti i Higuain dallon, sepse sulmuesi argjentinas ka status shumë më të komplikuar në tregun e transferimeve, si dhe dy oferta në tavolinë.

Tuttomercatoweb dhe JuveNeës24 raportojnë se Higuain është më i hapur për t’iu bashkuar Milanit se Chelseat.

 

COMMENTS