Rëndohet bilanci, shkon në 30 numri i viktimave

Rëndohet bilanci, shkon në 30 numri i viktimave

Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga tërmeti.

Viktimat që janë nxjerr nga rrënojat janë gjetur tek pallati 6 katësh nënë e bir, Dolora dhe Klaus Reçi.

Me heret edhe u nxorr edhe trupi i pajetë i Rozeta Meçaj në pallatin 6 katësh në lagjen numër 18 në qytetin e Durrësit.

Ajo ka humbur më parë vajzën 30- vjeçare dhe mbesën 8- vjeçare.

Po ashtu paraprakisht njoftohet se një tjetër trup i pajetë në gërmadhat e vilës së familjes Lala në zonën e ish-Kënetës.

Në Durrës kahë humbur jetën:

1- Amelia Lala, 8 vjeç

2- Esiela Karanxha, 8 vjeç

3- Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç

4- Sadik Qato, 85 vjeç

5- Isah Abazi, 29 vjeç

6- Flatar Zenelaj, 64 vjeç

7- Eviola Broshka, 28 vjeç

8- Kristi Reçi, 24 vjeç

9- Sehadete Lala, 79 vjeç

10- Djena Karanxha

11- Eduart Reçi

12- Shemsedin Abazi

Në Krujë:

 1. Ariela Lala 4 vjeç
 2. Bukurije Leka
 3. Erisa Cara
 4. Fatmira Cuka 44 vjeç
 5. Selvie Lala 77 vjeç
 6. Saimir Greku
 7. Kristjan Preçi 26 vjeç
 8. Sardi Cuka 18 vjeç
 9. Hajrie Vata 65 vjeç
 10. Klevis Çupi (Aliu) 34 vjeç
 11. Drita Cakoni 58 Vjeç
 12. Pëllumb Greku 57 Vjeç
 13. Çelike Grupieku 57 Vjeç
 14. Hajredin Çupi, 66 Vjeç
 15. Kastriot Cakoni

Ndërsa në Lezhë:

Marjan Preçi 25 vjec – u dëmtua nga tërmeti dhe automjeti që po e dërgonte në spital ka dalë nga rruga. Për pasojë Marjan Preci ka humbur jetën

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19