Po ndodh tani në Paris – Kështu po festojnë francezët

Po ndodh tani në Paris – Kështu po festojnë francezët

Franca ka fituar Kupën e Botës me fitore 4:2 kundër Kroacisë në Moskë.

Presidenti francez Emmanuel Macron ka festuar në stadium ku shikoi ndeshjen krah gruas së tij Brigitte dhe homologut rus Vladimir Putin.

Por festa e vërtetë po zhvillohet në Paris atje ku shumë njerëz janë në rrugë duke festuar.

 

COMMENTS