Plaçkitje e armatosur në Prishtinë, gabiten punëtorët derisa po depononin paratë në bankë

Plaçkitje e armatosur në Prishtinë, gabiten punëtorët derisa po depononin paratë në bankë

Grabitjet e armatosura nëpër banka nuk kanë të ndalur. Rreth një orë më parë një grabitje e tillë ka ndodhur në Prishtinë. Policia e Kosovës është duke u marr me këtë rast.

Para pak minutash, në rrugën “Bill Clinton” në Prishtinë ka ndodhur një grabitje e armatosur.

Rasti ka ndodhur derisa punëtorët e një kompanie ishin duke deponuar para në bankë, ata janë grabitur nga persona të armatosur.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e ka konfirmuar rastin.

“Rreth orës 20:00 në rrugën ‘Bill Clinton’ në Prishtinë, derisa punëtorët e një kompanie kanë qenë duke deponuar paratë në filialin e një banke, të njëjtit dyshohet së janë grabitur nga persona të armatosur”, ka thënë Ahmeti.

Sipas saj, Policia ka nisur një hetim lidhur me rastin dhe po punon për identifikimin e të dyshuarve.

 

 

COMMENTS