Personi i therur me thikë te Qeveria ishte kroat, policia jep detaje

Personi i therur me thikë te Qeveria ishte kroat, policia jep detaje

Sot në orën 14:00 në rrugën “Fazli Grajqevci” në Prishtinë, ka ndodhur një përleshje fizike mes disa personave. Njëri prej këtyre personave ka mbetur i therur me thikë.

Bëhet fjalë për:  E. N , mashkull , 34 vjeç, shtetas i Republikës së Kroacisë. Viktima ka marrë plagë nga arma e ftohët  (thikë) dhe i njëjti menjëherë është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor. Lidhur me rastin në fjalë policia ka arrit që nga vendngjarjes të shoqëroj për në stacion policor,   pesë persona të dyshuar”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

COMMENTS