Për Setien, Griezmann është i paprekshëm

Për Setien, Griezmann është i paprekshëm

Griezmann nuk largohet nga 11-shja e Barcelonës

Për trajnerin e Barcelonës, Quique Setién, sulmuesi që po kritikohet shumë, Antoine Griezmann, “është i paprekshëm”.

Griezmann nuk po tregon atë formën që kishte te Atletico Madridi, apo paraqitjet që bën te Franca, por Setien ka besim te 28-vjeçari dhe do të jetë gjithmonë titullar.

“Griezmann është i padiskutueshëm. Ai ka luajtur që kur është këtu. Tani ka më shumë lojtarë dhe duhet të shpërndahen më shumë minuta për të gjithë. Griezmann është një futbollist i shkëlqyeshëm dhe do të vazhdojë të luajë një rol udhëheqës sepse është një lojtar i rëndësishëm për këtë klub”, tha Setien.

Me këtë trajneri e konfirmoi se Griezmann do të startojë edhe të martën mbrëma kundër Leganes, para sulmuesit të preferuar të tifozëve, Martin Braithwaite. 

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19