Panik gjatë tërmetit, si shpëtoi vajza nga rrënojat që binin në shtëpi

Panik gjatë tërmetit, si shpëtoi vajza nga rrënojat që binin në shtëpi

Varfëria në fshatin Floq duket se është ulur këmbëkryq.

Në shtëpinë me dy dhoma jetojnë 8 anëtarë, por me rënien e tërmetit nuk dihet se çdo të bëhet me ta.

Fatosi rrëfen për ‘Top Story’, se si ai u mundua të mbrojë me trupin e tij vajzën e vogël disa muajshe.

“Ishte ora 06.30 e mëngjesit. Kam dhe çupën e vogël 6 muajshe dhe po lëvizte krevati i saj i vogël në atë kohë, të gjithë u mblodhem në një vend dhe spo gjenim dot derën për të dalur nga shpia, ishin dridhjet e tmerrshme. Dolem jasht, qëndruam jasht sepse herë dy minuta binte tërmet”, tregon Fatos Ramolli, banor i Floq. /Tch

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19