Pamje të reja nga pasagjerët: Aeroplani godet pistën dhe fillon të digjet

Pamje të reja nga pasagjerët: Aeroplani godet pistën dhe fillon të digjet

Pasagjerët kanë xhiruar momentin e shpërthimit të zjarrit në aeroplanin Sukhoi Superjet SSJ100.

41 persona janë vrarë pasi një aeroplan rus i pasagjerëve ka bërë një ulje emergjente dhe është përfshirë nga flakët në Aeroportin Sheremetyevo të Moskës, kanë njoftuar autoritetet.

Aeroplani i llojit, Sukhoi Superjet SSJ100, është shfrytëzuar nga linja kombëtare ajrore Aeroflot, dhe është raportuar se ka qenë duke bartur 73 pasagjerë dhe pesë pjesëtarë të ekuipazhit kur ka ndodhur incidenti më 5 maj.

Në Twitter janë publikuar pamje nga brenda aeroplanit pas shpërthimit të zjarrit. /Lajmi.net

 

 

COMMENTS