Pamje nga koncerti i Dhurata Dorës në Algjeri, ku vdiqën 5 persona

Pamje nga koncerti i Dhurata Dorës në Algjeri, ku vdiqën 5 persona

Soolking, artisti algjerian që për publikun shqiptar është bërë i njohur me hitin ‘Zemër’ bashkëpunim me Dhurata Dorën, ka pësuar një natë mjaft të keqe mbrëmë.

Gjatë një koncerti në vendlindjen e Solking në Algjeri, ka ndodhur një tragjedi ku si pasojë kanë vdekur 5 persona e disa të tjerë janë lënduar.

Në këtë koncert ka përformuar edhe këngëtarja kosovare, Dhurata Dora e cila ka kënduar live para mijëra shikusve hitin e saj “Zemër”.

Autoritetet hetimore dhe policore të Algjerisë tanimë kanë nisur hetimet e para rreth shkakut të incidentit fatal dhe shumë shpejt do të dalin me rezultatet e para.

Këto janë pamjet nga performanca e Dhurata Dorës në këtë koncert:

 

COMMENTS