1 3 4 5 6 7 3,187 50 / 31867 POSTS
Dyshime se qentë endacakë në Prishtinë po helmohen qëllimshëm

Dyshime se qentë endacakë në Prishtinë po helmohen qëllimshëm

Tash e disa ditë qentë endacakë në parkun e qytetit në Prishtinë po gjenden të ngordhur. Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve dyshon se dikush po i he ...
Edhe kjo ndodhi në Kosovë, të vdekurit i vidhen paratë dhe zinxhiri i arit

Edhe kjo ndodhi në Kosovë, të vdekurit i vidhen paratë dhe zinxhiri i arit

Para disa ditësh ndodhi një aksident i rëndë, kur një i ri humbi jetën. Por një ngjarje tjetër që e ka tronditur familjen e të ndjerit, pos vdekjes ...
Ministrja Haradinaj takon Rohden kërkon heqjen e vizave dhe përfshirje aktive të Gjermanisë në dialog

Ministrja Haradinaj takon Rohden kërkon heqjen e vizave dhe përfshirje aktive të Gjermanisë në dialog

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, ka takuar ambasadorin e ri të Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde. Haradinaj-Stublla ka thënë se në k ...
Çfarë ndodhi në korrik dhe ç’mund të presim në gusht? Statistikat e koronavirusit në Kosovë

Çfarë ndodhi në korrik dhe ç’mund të presim në gusht? Statistikat e koronavirusit në Kosovë

Prezenca e COVID-19 në Kosovë nuk ka të ndalur, me rritje të çdoditshme të numrave zyrtarë të të infektuarve dhe të vdekurve. “Armiku i padukshëm” ...
Rohde: Kosova është futur në agjendën e Gjermanisë gjatë Presidencës së BE-së

Rohde: Kosova është futur në agjendën e Gjermanisë gjatë Presidencës së BE-së

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, u është drejtuar qytetarëve të Kosovës përmes një video-mesazhi në të cilin fillimisht tregon s ...
Pas “s’ka virus”, Labi i drejtohet Kryeministrit, e quan eksperiment ndërtimin e Spitalit për Covid 19

Pas “s’ka virus”, Labi i drejtohet Kryeministrit, e quan eksperiment ndërtimin e Spitalit për Covid 19

Labinot Tahiri, që në protestën e tij kundër masave qeveritare për pandeminë tha se “s’ka virus”, kritikon Qeverinë për planet e ndërtimin të një spit ...
Personat me aftësi të kufizuara s’i morën pensionet e korrikut

Personat me aftësi të kufizuara s’i morën pensionet e korrikut

Drejtori i HANDIKOS, Afrim Maliqi, ka bërë të ditur se shumë personave me aftësi të kufizuar dhe familjarëve e tyre u janë ndërprerë pensionet shtetër ...
Në spitalin e Pejës po trajtohen 61 pacientë me Covid 19, 32 janë në oksigjenoterapi

Në spitalin e Pejës po trajtohen 61 pacientë me Covid 19, 32 janë në oksigjenoterapi

Spitali i Pejës ka njoftuar se 32 pacientë janë në Oksigjeno terapi, 12 nga ta janë në gjendje të rëndë, ndërsa pacientët tjerë janë në gjendje më sta ...
Palmer: SHBA-ja e mbështet Gjykatën Speciale, ajo shpërbëhet pasi ta përmbushë misionin

Palmer: SHBA-ja e mbështet Gjykatën Speciale, ajo shpërbëhet pasi ta përmbushë misionin

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, në një intervistë për Zërin e Amerikës ka folur edhe për punën e Gjykatës Spe ...
Kina çdo ditë po bën 4.84 milionë testime për COVID-19

Kina çdo ditë po bën 4.84 milionë testime për COVID-19

Kina ka regjistruar 37 raste të reja me COVID-19 me simptome dhe 20 raste të reja pa simptoma, është njoftuar nga Komisioni Nacional i Shëndetësisë, t ...
1 3 4 5 6 7 3,187 50 / 31867 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19