1 3,170 3,171 3,172 3,173 3,174 3,217 31720 / 32167 POSTS
Qeveria ndan 228 mijë euro për invalidët e UÇK-së

Qeveria ndan 228 mijë euro për invalidët e UÇK-së

Qeveria e Kosovës i ka ndarë 228 mijë euro për Shoqatën e Invalidëve të UÇK-së për rehabilitimin e personave në nevojë. Kabineti i Ramush Haradin ...
Rrëfimi i padëgjuar i Shyhrete Behlulit: “Më dinin të vdekur, unë u bëra nuse”

Rrëfimi i padëgjuar i Shyhrete Behlulit: “Më dinin të vdekur, unë u bëra nuse”

Këngëtarja e dashur e muzikës popullore, Shyhrete Beluli, ka rrëfyer në emisionin “Nin” një histori interesante nga jeta e saj në vitin 1981. Në ...
Reali e lejon Ronaldon të largohet vetëm nëse ai del publikisht dhe thotë se është vendimi i tij

Reali e lejon Ronaldon të largohet vetëm nëse ai del publikisht dhe thotë se është vendimi i tij

Real Madridi do ta lejojë Cristiano Ronaldon të largohet nga klubi dhe t’i bashkohet Juventusit për 100 milionë euro, vetëm nëse ai del dhe deklaron p ...
Turqi: Operacion për arrestimin e 271 ushtarëve

Turqi: Operacion për arrestimin e 271 ushtarëve

Në disa provinca të Turqisë ka filluar operacioni për arrestimin e 271 ushtarëve për shkak të dyshimeve se kanë lidhje me imamin Fehtullah Gulen. ...
Policia arreston 19 persona

Policia arreston 19 persona

Gjatë ditës së enjte, Policia e Kosovës ka arrestuar gjithsej 19 persona për vepra dhe incidente të ndryshme. Arrestimet kanë ndodhur në të gjitha ...
Bekim Jashari largon nga puna njerëzit e Sami Lushtakut

Bekim Jashari largon nga puna njerëzit e Sami Lushtakut

Komuna e Skenderajt ka larguar nga puna 5 punëtorë që janë pjesë e PDK-së. Hida Çitaku, që nga 2 korriku i këtij viti është e papunë. Kjo ndodhi të hë ...
Pamjet rrënqethëse kur një fëmijë po mbytej në pishinë, por roja hero e shpëton atë

Pamjet rrënqethëse kur një fëmijë po mbytej në pishinë, por roja hero e shpëton atë

Një video tregon momentin kur një djalë gati sa nuk mbytet në një pishinë duke mos pasur askënd që t’i ndihmojë aty afër, por një roje kërcen dhe e sh ...
Qeveria u dërgon deputetëve raportin për bisedimet me Serbinë

Qeveria u dërgon deputetëve raportin për bisedimet me Serbinë

Qeveria e Kosovës ka miratuar Raportin mbi Arritjet dhe Sfidat në zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit. Kryeministri Ramush Haradinaj, tha se ky ...
Veterani i UÇK-së bëhet me shtëpi të re

Veterani i UÇK-së bëhet me shtëpi të re

Sot është përuruar shtëpia e ndërtuar për veteranin e luftës së UÇK-së, Salih Hazrolli, nga Banja e Malishevës. Në ceremoninë e përurimit të shtë ...
Ndryshimet në Kodin Penal si garanci për luftimin e krimit në prokurimin publik

Ndryshimet në Kodin Penal si garanci për luftimin e krimit në prokurimin publik

Veprat penale, të cilat rrjedhin nga keqpërdorimet në prokurim publik, në veçanti ato veprime të cilat kanë qëllim shkeljen e qëllimshme të procedurav ...
1 3,170 3,171 3,172 3,173 3,174 3,217 31720 / 32167 POSTS