1 3,169 3,170 3,171 3,172 3,173 3,217 31710 / 32167 POSTS
Haradinaj paralajmëron Thaçin për shkarkim nëse shkel Kushtetutën në raport me Serbinë

Haradinaj paralajmëron Thaçin për shkarkim nëse shkel Kushtetutën në raport me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë ka folur për raportin e dialogut me Serbinë që sot u është ...
Holanda mbështet prodhuesit e qumështit

Holanda mbështet prodhuesit e qumështit

Në Prishtinë është mbajtur konferenca "Programi për trajnime në sektorin e prodhimit të qumështit në Kosovë". Kryetari i Shoqatës së prodhuesve të ...
Nuk ndalet! Morena Taraku ngre këmbët lart në makinë

Nuk ndalet! Morena Taraku ngre këmbët lart në makinë

Modelja dhe këngëtarja, Morena Taraku shquhet për jetën e saj luksoze. Ajo është aktive në rrjete sociale e cila publikon imazhe dhe video të llo ...
Komisionit për rastin e depërtimit të 6 turqve ende nuk është konstituuar

Komisionit për rastin e depërtimit të 6 turqve ende nuk është konstituuar

Janë bërë më shumë se tre muaj kur institucionet e Kosovës kanë deportuar në mënyrë pothuajse të fshehtë gjashtë shtetas turq për në vendlindjen e tyr ...
Nuk ka asnjë revokim njohjesh, thotë zëvendësministrja e Jashtme Vuniqi

Nuk ka asnjë revokim njohjesh, thotë zëvendësministrja e Jashtme Vuniqi

Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi, në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re” ka mohuar se ka ndodhur ndonjë revokim i njohj ...
Me Ligjin e ri paga i ulet vetëm atij, thotë Haradinaj

Me Ligjin e ri paga i ulet vetëm atij, thotë Haradinaj

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj po bënë shqyrtimin paraprak të Pakos legjislative të reformës së Administratës Publike, në të cilin përfshihet dh ...
Drecuni “nuk ka informacion” se serbët po largohen nga FSK-ja

Drecuni “nuk ka informacion” se serbët po largohen nga FSK-ja

Në Beograd nuk kanë reagime zyrtare ndaj lajmit se disa pjesëtarë serbë të Forcës së Sigurisë së Kosovës e kanë lëshuar këtë forcë, si pasojë e presio ...
Zaev: Referendumi për emrin do të mbahet më 23 ose 30 shtator, ose më 7 tetor

Zaev: Referendumi për emrin do të mbahet më 23 ose 30 shtator, ose më 7 tetor

Referendumi për emrin e Maqedonisë do të zhvillohet më 23 ose 30 shtator ose më 7 tetor dhe qëllimi është që të përfundojnë të gjitha detyrimet e plan ...
Ambasadori i ri amerikan në Prishtinë, njohës i mirë i Turqisë

Ambasadori i ri amerikan në Prishtinë, njohës i mirë i Turqisë

Një diplomat që e njeh mirë dhe punoi gjatë në Turqi. Ky është Philip S. Kosnett, ambasadori i ri i SHBA-së në Prishtinë. Amerikani edhe më parë kisht ...
Ministri Ismaili: Kosova mund të mbetet pa mjekë

Ministri Ismaili: Kosova mund të mbetet pa mjekë

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, në mbledhjen e Qeverisë, ka ngritur shqetësimin e pabarazisë. Ai ka thënë se sektorin e shëndetësisë duhet ...
1 3,169 3,170 3,171 3,172 3,173 3,217 31710 / 32167 POSTS