1 3,166 3,167 3,168 3,169 3,170 3,217 31680 / 32167 POSTS
Kuvendi propozon emrat e tre gjyqtarëve të Kushtetueses

Kuvendi propozon emrat e tre gjyqtarëve të Kushtetueses

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në raundin e dytë kanë propozuar tre emrat për gjyqtarë të Gjykatës Kushtetueses. Në rundin e parë të votimit, de ...
Janjiq: Largimi i serbëve nga FSK-ja, regji e Beogradit

Janjiq: Largimi i serbëve nga FSK-ja, regji e Beogradit

Nuk ka mëdyshje se Beogradi qëndron pas vendimit të njëzet pjesëtarëve serbë në Forcën e Sigurisë së Kosovës nga ana e Gjilanit që të tërhiqen nga rad ...
Daçiq i pakënaqur me jehonën në Serbi të tërheqjes së njohjeve për Kosovën

Daçiq i pakënaqur me jehonën në Serbi të tërheqjes së njohjeve për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Serbisë , Ivica Daçiq, u shpreh sot shumë i dëshpëruar me qëndrimin e opinionit vendës ndaj tërheqjes së njohjeve për Kosovën dhe ...
“Njerëzit qeshnin kur thosha se Modric do të bëhej ndër më të mirët në botë”

“Njerëzit qeshnin kur thosha se Modric do të bëhej ndër më të mirët në botë”

Luka Modric gjithmonë është dukur si futbollist që një ditë do të bëhej ndër më të mirët në botë, ka thënë ish-trajneri i tij në Dinamo Zagreb, Branko ...
Femrat janë të prira për grindje në punë, mirëpo a janë shefe të mira?

Femrat janë të prira për grindje në punë, mirëpo a janë shefe të mira?

Femrat janë të prira që në punë të grinden me femrat e tjera sesa me kolegun, tregojnë rezultatet e hulumtimit. Meshkujt dhe femrat njësoj janë të ...
Prokuroria i mban të fshehtë bashkëpunëtorët e të dyshuarve për terrorizëm

Prokuroria i mban të fshehtë bashkëpunëtorët e të dyshuarve për terrorizëm

Prokuroria Speciale e ka njoftuar Gjykatën Themelore të Prishtinës se tre kosovarët që po mbahen në paraburgim për organizmin e sulmeve terroriste kan ...
Qeveria aprovoi nismën e Ministrisë së Bujqësisë për bashkëfinancim me USAID

Qeveria aprovoi nismën e Ministrisë së Bujqësisë për bashkëfinancim me USAID

Zv.ministri i Ministrisë së Bujqësisë, Mevludin Krasniqi ka bërë të ditur se Qeveria e Kosovës e ka aprovuar nismën e tyre për bashkëfinancim me USAID ...
A mund të jetë Kosova temë në takimin Trump-Putin?

A mund të jetë Kosova temë në takimin Trump-Putin?

Çfarë pret dhe öfarë mund të presë Beogradi nga takimi i ardhshëm Trump - Putin më 16 korrik në Helsinki? Në këtë kontekst në Beograd përmendet shpesh ...
Me Ligjin për efiçiencë të energjisë Kosova përfiton rreth 10 milionë euro nga KE

Me Ligjin për efiçiencë të energjisë Kosova përfiton rreth 10 milionë euro nga KE

Kuvendi i Kosovës po vazhdon seancën me shqyrtimin e Projektligjit për efiçiencë të energjisë, ku u tha se do të themelohet një fond që do të nxisë in ...
Të hënën, konkursi për studentët e rinj në universitetet publike të Kosovës

Të hënën, konkursi për studentët e rinj në universitetet publike të Kosovës

Konferenca e Rektorëve të Universiteteve Publike të Republikës së Kosovës, të enjten ka mbajtur mbledhjen e radhës në Universitetin “Ukshin Hoti” në P ...
1 3,166 3,167 3,168 3,169 3,170 3,217 31680 / 32167 POSTS