1 3,101 3,102 3,103 3,104 3,105 3,121 31030 / 31204 POSTS
Moderatori shqiptar tregon tmerrin! Tërmeti e kap në ashensor

Moderatori shqiptar tregon tmerrin! Tërmeti e kap në ashensor

Moderatori shqiptar Turjan Hyska ka treguar momentet e tmerrit që ka përjetuar ndërkohë që ka rënë tërmet. Ai ka qenë në ashensor në momentet kur ...
Limaj uron SHBA-te për Ditën e Pavarësisë

Limaj uron SHBA-te për Ditën e Pavarësisë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate njëherësh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, më rast ...
Duket e pazakonshme, por kjo grua 88 vjeç qëndron në krye të odës së burrave

Duket e pazakonshme, por kjo grua 88 vjeç qëndron në krye të odës së burrave

Sofe Berisha, 88 vjeçarja nga fshati Bubavec i Komunës së Malishevës, po qëndron në krye të odës së burrave, thotë se këtë po e bënë pasi ka trashëgim ...
Tërmeti dëmton godinën e kuvendit shqiptar, deputetët dalin menjëherë në rrugë!

Tërmeti dëmton godinën e kuvendit shqiptar, deputetët dalin menjëherë në rrugë!

Tërmeti që ka goditur këtë mesditë Shqipërinë ka qenë aq I fortë saqë ka sjellë panik në Tiranë. Të shumtë kanë qenë ata që kanë dalë duke vrapua ...
Tërmeti me epiqendër Tiranën është ndier në gjithë rajonin [Foto]

Tërmeti me epiqendër Tiranën është ndier në gjithë rajonin [Foto]

Një tërmet i fuqishëm 5.6 ballë ka rënë në Tiranë në ora 11:00. Dridhjet janë ndier edhe në rrethinë. Sipas Qendrës Botërore për Matjen e Tërmeteve dr ...
Greva e shtyn seancën e Apelit për vrasjen e Aulon Zekës

Greva e shtyn seancën e Apelit për vrasjen e Aulon Zekës

Sot në Gjykatën e Apelit ishte paraparë të mbahej seanca ndaj të miturve që po gjykohen për vrasjen e Aulon Zekës. Por për shkak të grevës së pun ...
Gjyqtarja polake kundërshton ligjin e pensionimit

Gjyqtarja polake kundërshton ligjin e pensionimit

Udhëheqësja e Gjykatës Supreme në Poloni është parë në punë më 4 korrik, duke kundërshtuar ligjin kontravers, i cili ka ulur moshën e daljes në pensio ...
Djali i liderit të IS-it është vrarë në Siri

Djali i liderit të IS-it është vrarë në Siri

Djali i Abu Bakr al-Baghdadit, liderit të grupit ekstremist, Shtetit Islamik (IS), është vrarë në një betejë në provincën siriane, Homs, ka njoftuar a ...
Më shumë se 1400 refugjatë të mbytur në Mesdhe

Më shumë se 1400 refugjatë të mbytur në Mesdhe

Ndërsa Evropa diskuton me forcë për trajtimin e emigrantëve, në Mesdhe ndodh një tragjedi pas tjetrës. Trafikantët vazhdojnë biznesin e tyre. Në ...
Gjermania kërkon infermiere nga Kosova dhe Shqipëria

Gjermania kërkon infermiere nga Kosova dhe Shqipëria

Gjermania do të marrë personel mjekësor nga Shqipëria dhe Kosova, por do të kujdeset që këto vende të mos kenë vetë mungesa të stafit mjekësor. M ...
1 3,101 3,102 3,103 3,104 3,105 3,121 31030 / 31204 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19