1 3,011 3,012 3,013 3,014 3,015 3,025 30130 / 30247 POSTS
Rregullat e reja të Trump për emigrantët

Rregullat e reja të Trump për emigrantët

Pas një urdhri të gjykatës për të ribashkuar më shumë se 2,000 fëmijë të emigrantëve të cilët ishin ndarë nga prindërit e tyre në maj dhe qershor, adm ...
Përshpejtimi i dialogut me Serbinë s’i konvenon Kosovës, thotë Gorani

Përshpejtimi i dialogut me Serbinë s’i konvenon Kosovës, thotë Gorani

Dukagjin Gorani nga Partia Socialdemokrate ka folur rreth dialogut Kosovë-Serbi, si dhe rreth asaj se a do të duhej presidenti Hashim Thaçi të vazhdoj ...
Trump: Diskutimet me Korenë e Veriut, në rrugën e duhur

Trump: Diskutimet me Korenë e Veriut, në rrugën e duhur

Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se diskutimet me Korenë e Veriut, ku sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi sërish një vizi ...
Haradinajt, në bjeshkët e Gllogjanit për ditëlindjen e Ramushit [Foto]

Haradinajt, në bjeshkët e Gllogjanit për ditëlindjen e Ramushit [Foto]

Sot kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, feston ditëlindjen. Për 50 vjetorin e lindjes, Ramushi me gruan dhe fëmijët, si dhe me nipin Luanin kanë ...
Tadiq kërkon përgjegjësi nga Vuçiq për “humbjen e Kosovës”

Tadiq kërkon përgjegjësi nga Vuçiq për “humbjen e Kosovës”

Ish-presidenti serb, Boris Tadiq, u akuzua nga qeveria aktuale e Serbisë për deklarata kundër presidentit aktual, Aleksandar Vuçiq, në lidhje me Kosov ...
Dështon transferi i Bathas në Greqi, shkak Shqiponja

Dështon transferi i Bathas në Greqi, shkak Shqiponja

Vetëm, pak ditë më parë, klubi grek i Superligës, AEL Larissa kishte njoftuar në faqen e tij zyrtare se kishte arritur marrëveshjen për transferimin e ...
Adidas qëndron prapa marrëveshjes Ronaldo-Juve

Adidas qëndron prapa marrëveshjes Ronaldo-Juve

Ndryshimi i sponsorëve nga Nike në Adidas mund të jetë pas lajmeve të fundit që ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo për të kaluar në Juventus T ...
Deputeti i AAK’së thotë se në dialogun me Serbinë duhet të përfshihet edhe opozita

Deputeti i AAK’së thotë se në dialogun me Serbinë duhet të përfshihet edhe opozita

Deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj ka thënë se dialogu është procesi më i rëndësishëm që ka pas Kosova që nga shpallje e Pavarësisë deri më sot. “ ...
Kush është ambasadorja e re amerikane në Tiranë, flet 6 gjuhë të huaja

Kush është ambasadorja e re amerikane në Tiranë, flet 6 gjuhë të huaja

Pas largimit të Donald Lu, Kathleen Ann Kavalec pritet të jetë pasuesja e tij në ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Tiranë. Kavale ...
Detajet pse u gjobit Ramiz Kelmendi nga AKP

Detajet pse u gjobit Ramiz Kelmendi nga AKP

Deputeti dhe biznesmeni i njohur, Ramiz Kelmendi javën e kaluar u gjobit nga Agjencia Kosovare e Privatizimit për 1.3 milion euro për shkak të mos-për ...
1 3,011 3,012 3,013 3,014 3,015 3,025 30130 / 30247 POSTS