1 2 3 4 5 3,170 30 / 31698 POSTS
Eskalon debati në Kuvend, Vjosa Osmani përplaset keq me deputetin e LDK’së

Eskalon debati në Kuvend, Vjosa Osmani përplaset keq me deputetin e LDK’së

Deputeti i LDK’së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit, derisa ajo po drejtonte seancën e Kuvendit. “Nderpitet seanca ...
Abrashi për komentet ndaj Isa Mustafës: S’pritet asgjë tjetër prej militantëve kur elitat mbjellin dhunë

Abrashi për komentet ndaj Isa Mustafës: S’pritet asgjë tjetër prej militantëve kur elitat mbjellin dhunë

Ministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Arban Abrashi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, thënë se për militantët që urojnë vdekje, ...
Hoti: Vjosa Osmani s’ka funksion kushtetues për t’u bërë pjesë e dialogut

Hoti: Vjosa Osmani s’ka funksion kushtetues për t’u bërë pjesë e dialogut

Kryeministri Avdullah Hoti është shprehur rreth çështjes së përfshirjes së Vjosa Osmanit në dialog tash që Presidenti Hashim Thaçi nuk po merr pjesë p ...
Thaçi uron që Isa Mustafa ta kalojë lehtë Covid-19

Thaçi uron që Isa Mustafa ta kalojë lehtë Covid-19

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, i ka uruar shërim kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ...
Hoti: Po shkojmë drejt gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të situatës me Covid -19

Hoti: Po shkojmë drejt gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të situatës me Covid -19

Kryeministri Avdullah Hoti thotë se nëse vazhdon trendi i rritjes së numrit të të infektuarve me Covid-19 në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëz ...
Vuçiq: Jemi gati për bisedime, por nuk pranojmë ultimatum

Vuçiq: Jemi gati për bisedime, por nuk pranojmë ultimatum

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i cili ka shkuar në Paris të Francës për t’u takuar me presidentin Emanuel Macron, ka thënë se Serbia është e ...
A do të mbahet takimi i Uashingtonit? Hoti tregon për pritjet e tij

A do të mbahet takimi i Uashingtonit? Hoti tregon për pritjet e tij

Kryeministri Avdullah Hoti thotë se një takim ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe mund të zhvillohet brenda javësh në Uashington të Shteteve të Bas ...
Çitaku për Srebrenicën: Vetëm shqiptarëve dhe boshnjakëve u thanë ta harrojnë historinë, serbët e mbajnë të tyre

Çitaku për Srebrenicën: Vetëm shqiptarëve dhe boshnjakëve u thanë ta harrojnë historinë, serbët e mbajnë të tyre

Ambasadorja e Kosovës në Shteteve e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku përmes një shkrimi në llogarinë e tij në twitter ka kujtuar masakrën e Srebeni ...
94 të vdekur nga Covid-19, mbi 2 mijë raste aktive në Kosovë

94 të vdekur nga Covid-19, mbi 2 mijë raste aktive në Kosovë

Para Insitutit Kombëtar të Shendetit Publik po qëndron ambasadori gjerman në Kosovë Christian Heldt. Minuta më vonë, paraditen e së premtes këtu at ...
“9 në 10 persona kanë simptoma të vazhdueshme edhe 2 muaj pas shërimit nga koronavirusi”

“9 në 10 persona kanë simptoma të vazhdueshme edhe 2 muaj pas shërimit nga koronavirusi”

Studiuesit kanë zbuluar se pjesa më e madhe e pacientëve të prekur me koronavirus në Itali kanë vazhduar të shfaqin simptoma edhe dy muaj pasi kishin ...
1 2 3 4 5 3,170 30 / 31698 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19