1 2,973 2,974 2,975 2,976 2,977 3,014 29750 / 30135 POSTS
BE vazhdon edhe zyrtarisht sanksionet kundër Rusisë

BE vazhdon edhe zyrtarisht sanksionet kundër Rusisë

Bashkimi Evropian ka vazhduar edhe zyrtarisht sanksionet ekonomike kundër Rusisë deri më 31 janar të 2019-ës. Sanksionet e vëna fillimisht më 201 ...
Berisha: Thaçit nuk i them as mirëdita, ka bërë marrëveshje të dëmshme për Kosovën

Berisha: Thaçit nuk i them as mirëdita, ka bërë marrëveshje të dëmshme për Kosovën

Deputeti i Nismës, Zafir Berisha ka folur për dialogun mes Kosovës e Serbisë. Platformën e miratuar nga qeveria e ka quajtur të mangët, ndërsa ka thën ...
“Prit deri në vitin 2020”, lista e pritjes për operacion në ligamente në QKU

“Prit deri në vitin 2020”, lista e pritjes për operacion në ligamente në QKU

Një paciente u ankua në Inspektoratin Shëndetësor se i është kërkuar të pres deri në vitin 2020 për një operacion në ligamente në Klinikën e Ortopedis ...
Vllasi sqaron pse kërkoi dënim minimal për atentatorin e tij

Vllasi sqaron pse kërkoi dënim minimal për atentatorin e tij

E shpallën si të sëmurë mendor, por këtë nuk e beson edhe Azem Vllasi, ndaj të cilit u bë atentati për vrasje. Në listën e “Syrit të Popullit” ishin d ...
Krasniqi kritikon ashpër diplomacinë e Kosovës: Aty do duhej të ishte ajka intelektuale dhe atdhetare

Krasniqi kritikon ashpër diplomacinë e Kosovës: Aty do duhej të ishte ajka intelektuale dhe atdhetare

Kreu i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka kritikuar ashpër diplomacinë e Kosovës. Ka shkruar ta ketë intriguar një sh ...
Pjesëtari serb rrëfen se si u detyrua ta braktisë FSK-në

Pjesëtari serb rrëfen se si u detyrua ta braktisë FSK-në

Rreth 20 pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës nga radhët e komunitetit serb kanë paraqitur në mënyrë kolektive kërkesat për ta braktisur FSK-në. ...
Kapja e nëntë shqiptarëve të “UÇK’së së Re” në Itali të lidhur me xhihadin u ndihmua nga Kosova

Kapja e nëntë shqiptarëve të “UÇK’së së Re” në Itali të lidhur me xhihadin u ndihmua nga Kosova

Para 5 ditëve në Palermo, u shkatërrua një bandë kriminale e lidhur me qarqet xhihadiste pasi u arrestuan 17 persona që dyshohet se kanë lidhje të f ...
Shtetasit shqiptarë rrëmbyen 20 vjeçarin e familjes Sekiraqa, e lirojnë pasi paguan 5 mijë euro

Shtetasit shqiptarë rrëmbyen 20 vjeçarin e familjes Sekiraqa, e lirojnë pasi paguan 5 mijë euro

Të martën pas mesnatës, djali problematik i familjes Sekiraqa, Lirimi 20 - vjeçar, u fut në veturë dhe u rrëmbye nga dy shtetas të Shqipërisë, edhe at ...
Conte në armiqësi me Chelsean

Conte në armiqësi me Chelsean

Raportet në Angli tregojnë se Antonio Conte ja ka bërë të qartë Chelseat se ai ende e konsideron veten trajner të ekipit, pavarësisht se ata janë duke ...
Më thuaj si ha të të them si është ai në shtrat

Më thuaj si ha të të them si është ai në shtrat

Mënyra e të ngrënit mund të rrëfejë shumë për seksualitetin e një përsoni. Këshillat e Revistës Shije të vijnë në ndihmë që në takimin e parë, pë ...
1 2,973 2,974 2,975 2,976 2,977 3,014 29750 / 30135 POSTS