1 2,827 2,828 2,829 2,830 2,831 3,025 28290 / 30247 POSTS
Aksident në magjistralen Prishtinë – Shkup

Aksident në magjistralen Prishtinë – Shkup

Një tjetër aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Shkup, më saktësisht te HIB Petrol, në dalje të Prishtinës. Një veturë shihet të ketë hu ...
Avokati i Popullit do që ndihmat sociale të jepen për fëmijë deri në moshën 18 vjeç, jo si tash deri në 5

Avokati i Popullit do që ndihmat sociale të jepen për fëmijë deri në moshën 18 vjeç, jo si tash deri në 5

Avokati i Popullit i ka përcjell Kuvendit të Republikës së Kosovës, Raportin me rekomandime përkitazi me ndryshimin dhe plotësimin e nenit 4 të Ligjit ...
Kosova dhe Mbretëria e Bashkuar të angazhuara ta luftojnë ekstremizmin e dhunshëm

Kosova dhe Mbretëria e Bashkuar të angazhuara ta luftojnë ekstremizmin e dhunshëm

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, ka pritur në takim, lordin Tariq Ahmad, si dhe ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O ...
OSBE kërkon zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

OSBE kërkon zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE)  ka kërkuar nga institucionet që të zbardhin vrasjen e politikanit serb nga Mitrovica, Oliver I ...
Përfundon takimi dy orësh mes Trumpit dhe Putinit

Përfundon takimi dy orësh mes Trumpit dhe Putinit

Takimi mes presidentit amerikan Donald Trump dhe atij rus Vlladimir Putin në Helsinki ka përfunduar pas dy orë e dhjetë minuta, shkruan Reuters. ...
“Jeni racë derri, pak ua ka bërë Serbia” – sjellja e tmerrshme ndaj një kosovari në Shqipëri

“Jeni racë derri, pak ua ka bërë Serbia” – sjellja e tmerrshme ndaj një kosovari në Shqipëri

Një rast aspak i këndshëm i ka ndodhur një shtetasi të Kosovës përderisa kishte vendosur t’i kalonte pushimet verore në bregdetin e Shqipërisë. ...
Vlerësohen arritjet e Kosovës në Indeksin për Liritë Ekonomike

Vlerësohen arritjet e Kosovës në Indeksin për Liritë Ekonomike

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka pritur në një takim Zëvendës presidentin e Fondacionit Heritage me seli në Uashington D.C., James Car ...
Tahiri dhe Hasani me marrëveshje për “Parkun Industrial në Lumadh”

Tahiri dhe Hasani me marrëveshje për “Parkun Industrial në Lumadh”

Kryetari i  Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dhe ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit për projektin Zon ...
Modelja shqiptare ishte në Francë dje në finale, publikon pamje nga atmosfera

Modelja shqiptare ishte në Francë dje në finale, publikon pamje nga atmosfera

Dita e djeshme do të shënohet në historinë e Francës. Kjo për shkak se u shpall kampion bote në Botërorin “Russia 2018”, duke mposhtur Kroacinë, sh ...
Sindikata e shëndetësisë përshëndet vendimin për heqjen e listës së pritjes me stentime

Sindikata e shëndetësisë përshëndet vendimin për heqjen e listës së pritjes me stentime

Në Shërbimin e Kardiokirurgjisë me Kardiologji Invanzive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, është hequr  lista e pritjes së pacientëve për st ...
1 2,827 2,828 2,829 2,830 2,831 3,025 28290 / 30247 POSTS