1 2,825 2,826 2,827 2,828 2,829 2,847 28270 / 28467 POSTS
Ky është kushti i vetëm për vizë pune në Gjermani

Ky është kushti i vetëm për vizë pune në Gjermani

Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në tetë muajt e parë 2017. “Die Welt” i kus ...
Vritet në makinë kryebashkiaku, i dyti në 24 orë [Foto]

Vritet në makinë kryebashkiaku, i dyti në 24 orë [Foto]

Një kryebashkiak në Filipine është qëlluar për vdekje nga një person i armatosur me motor, vetëm një ditë pasi një tjetër kryebashkiak u qëllua nga nj ...
Toka shqiptare u shkund për një orë! Sizmiologu: Pas tërmetit pati 40 lëkundje të tjera

Toka shqiptare u shkund për një orë! Sizmiologu: Pas tërmetit pati 40 lëkundje të tjera

Sizmiologu Rexhep Koçi ka dhënë një sërë detajesh në lidhje me tërmetin që përshkoi Tiranën me një forcë të paparë prej disa vitesh, plot 5.1 ballë të ...
Sondazhi i KDI-së e nxjerr LDK-në parti të parë, NISMA rritje ndërsa VV ramje të madhe

Sondazhi i KDI-së e nxjerr LDK-në parti të parë, NISMA rritje ndërsa VV ramje të madhe

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) sot shpalosi rezultatet e sondazhit me opinionin publik, lidhur me fazën përfundimtare të dialogut Kosovë-Serbi d ...
23 mijë euro mëditje harxhoi Kuvendi për staf të administratës

23 mijë euro mëditje harxhoi Kuvendi për staf të administratës

Komisioni për Buxhet dhe Financa, ka shqyrtuar raportin e shpenzimeve të Kuvendit të Kosovës, për tremujorin e parë të vitit 2018. Kryetari i Kom ...
Barcelona reagon pas akuzave për trafikim organesh

Barcelona reagon pas akuzave për trafikim organesh

Barcelona dëshiron ta mbrojë nderin e Abidalit, të fondacionit dhe spitalit në të cilin u krye procedura e transplantit të mëlçisë. Në përgjigjen ...
Barcelona akuzohet për trafikim organesh

Barcelona akuzohet për trafikim organesh

Sipas “El Confidencial”, policia spanjolle ka përgjuar katër telefonata ku ish-Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell pranon që organi që iu transplan ...
E përditshmja spanjolle: Ronaldo ka 2 javë që kërkon shtëpi në Torino

E përditshmja spanjolle: Ronaldo ka 2 javë që kërkon shtëpi në Torino

Real Madridi është i gatshëm ta pranojë faktin se Cristiano Ronaldon mund të largohet përfundimisht nga klubi gjatë kësaj vere. Derisa në dy ditë ...
Krimea për Kosovën, bie poshtë pazari SHBA-Rusi?

Krimea për Kosovën, bie poshtë pazari SHBA-Rusi?

Edhe spekulimet se cështja e Kosovës mund të marrë epilog në këtë takim në variantin që rusët mund të lëshojnë pe për Kosovën nëse SHBA njeh aneksim ...
Kush e mbyti Rexhën në grazhdin e kalit? Zbulohet historia e vërtetë e ngjarjes

Kush e mbyti Rexhën në grazhdin e kalit? Zbulohet historia e vërtetë e ngjarjes

“Sipas burimeve të sigurta historike, kjo ngjarje ka ndodhur disa vite para Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, në afërsi të Medvegjës, ku për qëllime tra ...
1 2,825 2,826 2,827 2,828 2,829 2,847 28270 / 28467 POSTS