1 2,825 2,826 2,827 2,828 2,829 3,013 28270 / 30125 POSTS
Po ndodh tani në Paris – Kështu po festojnë francezët

Po ndodh tani në Paris – Kështu po festojnë francezët

Franca ka fituar Kupën e Botës me fitore 4:2 kundër Kroacisë në Moskë. Presidenti francez Emmanuel Macron ka festuar në stadium ku shikoi ndeshje ...
Nesër mbahet samiti i Helsinkit, Siria dhe armët bërthamore mes çështjeve kryesore

Nesër mbahet samiti i Helsinkit, Siria dhe armët bërthamore mes çështjeve kryesore

Takimi që është në plan të zhvillohet të hënën mes udhëheqësve të Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë, duket se nuk ka synime të përcaktuara qartë. Por p ...
Ky është lojtari i finales Francë – Kroaci

Ky është lojtari i finales Francë – Kroaci

Sulmuesi Antoine Griezmann është shpallur lojtari i ndeshjes finale të Botërorit Rusia 2018, Francë – Kroaci. Franca e ka fituar Kupën e Botës 20 ...
Tahiri tregon se çfarë mund të pritet nga takimi i radhës në Bruksel

Tahiri tregon se çfarë mund të pritet nga takimi i radhës në Bruksel

Analisti politik dhe njohës i rrethanave politike në vend, Ramush Tahiri ka folur rreth takimit të radhës të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ...
Presidenti i Tanzanisë : “Godisni të burgosurit dembelë”

Presidenti i Tanzanisë : “Godisni të burgosurit dembelë”

Presidenti i Tanzanisë ka bërë thirrje që të burgosurit të punojnë me orë të gjata dhe të dënohen nëse janë dembelë. John Magufuli po fliste në c ...
Franca shpallet Kampione e Botës për herë të dytë, pas triumfit ndaj Kroacisë

Franca shpallet Kampione e Botës për herë të dytë, pas triumfit ndaj Kroacisë

Franca e ka fituar për herë të dytë Kupën e Botës pasi e mposhti Kroacinë në finale të Botërorit Rusia 2018 të dielën në Moskë. Pas Botërorit më ...
Era Istrefi shkëlqeu në finalen e Botërorit, po Nora ku e ndoqi motrën?

Era Istrefi shkëlqeu në finalen e Botërorit, po Nora ku e ndoqi motrën?

Sot Era Istrefi në finalen e Botërorit “Rusi 2018” na ka bërë krenarë të gjithë shqiptarëve me perfomancën e saj në zemër të Moskës. Së bashku me ...
Trump, pritshmëri të ulëta për bisedimet me Putin

Trump, pritshmëri të ulëta për bisedimet me Putin

Presidenti i SHBA, Trump është shprehur se ka pritshmëri të ulëta për bisedimet më Vladimir Putin. Dy liderët do takohen në Finlandë të hënën. ...
William Walker në mes të Washingtonit e dëgjon Këngën e Reçakut

William Walker në mes të Washingtonit e dëgjon Këngën e Reçakut

Ish-shefi i misionit vëzhgues të OSBE-së në Kosovë, ambasadori William Walker, në mes të Washingtonit po i dëgjon tingujt e këngës së Reçakut e këndua ...
Zëvendëskryeministri thërret opozitën ne dialog me udhëheqës Presidentin

Zëvendëskryeministri thërret opozitën ne dialog me udhëheqës Presidentin

Të mërkurën në Bruksel pjesë e delegacionit të Kosovës do ë jetë Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se në këtë ekip duhet të jetë edhe ...
1 2,825 2,826 2,827 2,828 2,829 3,013 28270 / 30125 POSTS