1 2,824 2,825 2,826 2,827 2,828 3,025 28260 / 30247 POSTS
Marksi, Oruelli dhe Hakslej: Distopi apo profeci?

Marksi, Oruelli dhe Hakslej: Distopi apo profeci?

Marksi, Hakslej dhe Oruelli kanë të gjithë pjesërisht të drejtë. Megjithatë, profeti im i preferuar vazhdon të jetë Haksley. Pse mendoni se përdorimi ...
11 fotot e presidentes kroate nga finalja e Botërorit që do të mbahen mend gjatë

11 fotot e presidentes kroate nga finalja e Botërorit që do të mbahen mend gjatë

E veshur me fanellën e ekipit kombëtar ajo shikoi nga afër ndeshjen në mes të Kroacisë dhe Francës. Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarov ...
A do të vazhdojë rivaliteti Ronaldo – Messi? Përgjigjet portugezi

A do të vazhdojë rivaliteti Ronaldo – Messi? Përgjigjet portugezi

Cristiano Ronaldo ka insistuar se ai nuk i sheh lojtarët kundërshtarë si rivalë, duke thënë se çdo lojtarë lufton për klubin e vet, gjë të cilën thotë ...
Argjentina synon ta ribashkojë Guardiolan me Messin në ekipin e vet kombëtar

Argjentina synon ta ribashkojë Guardiolan me Messin në ekipin e vet kombëtar

Liderët e Federatës së Futbollit të Argjentinës (AFA) tash e një kohë të gjatë e kanë pasur në mendje emrin e Pep Guardiolas dhe së fundmi kanë kërkua ...
I kërkonte e gjithë Evropa, shqiptarët kapen e dërgohen drejt Italisë

I kërkonte e gjithë Evropa, shqiptarët kapen e dërgohen drejt Italisë

Të kërkuar ndërkombëtarisht për një sërë veprash penale, këtë të hënë kanë rëndë në pranga dy shtetas shqiptarë. Mario Çela, 38 vjeç dhe Mariglen ...
Shqiptari nga Kosova sjell në Tiranë disa harta të rralla të Shqipërisë

Shqiptari nga Kosova sjell në Tiranë disa harta të rralla të Shqipërisë

Harta nuk ka se si të jetë e pafajshme, sepse prapa saj qëndron pushteti dhe influenca. Kuptimi i çdo hartë rikonfigurohet sipas këndvështrimit të çdo ...
Vjet u harxhuan rreth 10 milionë euro mëditje për udhëtime jashtë vendit

Vjet u harxhuan rreth 10 milionë euro mëditje për udhëtime jashtë vendit

Auditori i Përgjithshëm i Kosovës, Besnik Osmani, ka treguar se gjatë auditimit kanë gjetur se shteti i Kosovës ka paguar 892 mijë euro, në nivel komb ...
Franca mbyll misionin e saj tregtar në Rusi

Franca mbyll misionin e saj tregtar në Rusi

Ambasada e Francës në Moskë tha se do të mbyllë misionin e saj tregtar në Rusi, për shkak të kushteve të përkeqësuara, të imponuara nga Qeveria ruse. ...
Arben Vitia zgjidhet kryetar i Vetëvendosjes në Prishtinë

Arben Vitia zgjidhet kryetar i Vetëvendosjes në Prishtinë

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosjes në Prishtinë, mbajti zgjedhjet e brendshme për kryetar të Qendrës. Siç njofton LVV, në një proces zgjedhor demokr ...
Rexhep Selimi sulmon AAK’në dhe Nismën: Janë vagonë të Thaçit

Rexhep Selimi sulmon AAK’në dhe Nismën: Janë vagonë të Thaçit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, i ka drejtuar kritika partisë së Ramush Haradinajt dhe asaj të Fatmir Limajt. Aleancën për Ardhm ...
1 2,824 2,825 2,826 2,827 2,828 3,025 28260 / 30247 POSTS