1 2,823 2,824 2,825 2,826 2,827 3,025 28250 / 30247 POSTS
Dy muaj më parë firmosi, sot Maradona kundër Elis Bakajt

Dy muaj më parë firmosi, sot Maradona kundër Elis Bakajt

Diego Armando Maradona ka gjetur akordin që dy muaj më përpara për tu bërë presidenti i këshillit drejtues të Dinamo Bresti. Nuk dihet ende se çf ...
“Mallkuar qoftë…” Fjalë drithëruese nga familjarët e çiftit të ekzekutuar në Shkodër

“Mallkuar qoftë…” Fjalë drithëruese nga familjarët e çiftit të ekzekutuar në Shkodër

“Shpirti jonë i vogël ti kishe një nënë, që nuk e zëvendëson askush vendin e saj. Por tani do kesh 2 tezet dhe nënën që do të bëhen nënë për ty. Ti ki ...
2 miliard lekë kanë “avulluar”! Si u mashtruan shqiptarët me skemën e rimbursimit të ilaçeve

2 miliard lekë kanë “avulluar”! Si u mashtruan shqiptarët me skemën e rimbursimit të ilaçeve

Një tjetër skemë mashtrimi dyshohet me barnat me rimbursim. Bëhet fjalë për afro dy miliardë lekë, të cilat nuk dihet se ku janë shpenzuar. Sipas ...
Policia italiane ndalon gomonen me drogë shqiptare në vlerë 3mln euro

Policia italiane ndalon gomonen me drogë shqiptare në vlerë 3mln euro

Policia italiane ka arritur të ndalojë një gomone e cila ishte e mbushur me drogë që vinte nga Shqipëria. Sasia e kapur llogaritet të jetë rreth ...
Arrestohet për spiunazh rusja që u përpoq të organizonte takime sekrete Trump-Putin

Arrestohet për spiunazh rusja që u përpoq të organizonte takime sekrete Trump-Putin

Një grua ruse, e cila kishte tentuar të organizonte takime sekrete ndërmjet Donald Trumpit dhe Vladimir Putinit gjatë fushatës për zgjedhjet presidenc ...
Haradinaj u reagon Thaçit e Veselit: Mos më çoni porosi nëpërmjet Bedri Hamzës

Haradinaj u reagon Thaçit e Veselit: Mos më çoni porosi nëpërmjet Bedri Hamzës

Kryeministri Haradinaj ka drejtuar kritika të ashpra ndaj ministrit të Financave, Bedri Hamza, pasi ky i fundit e refuzoi pagën me rritje. Thotë se Ha ...
Limaj i bindur: Do të bëhemi të gjithë bashkë për dialogun [Video]

Limaj i bindur: Do të bëhemi të gjithë bashkë për dialogun [Video]

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se nuk do të ndalet së angazhuari për t’u bërë të gjithë bashkë në dialogun Kosovë-Serbi, shkru ...
Britania me avion të ri luftarak

Britania me avion të ri luftarak

Kryeministrja britanike, Theresa May njoftoi sot prodhimin e një avioni të ri luftarak, në kuadrin e një projekti mes britanikeve BAE dhe “Rolls-Royce ...
Akuzohet nëna për vrasjen e foshnjës me qumësht gjiri vdekjeprurës

Akuzohet nëna për vrasjen e foshnjës me qumësht gjiri vdekjeprurës

Një grua 30 vjeçe, e cila vuante nga dhimbjet e kokës është akuzuar për vrasjen e djalit të saj 11-javësh me një përzierje vdekjeprurëse të drogës në ...
Shkruan Mehmet Kraja: Rikthimi i kohëve të errëta

Shkruan Mehmet Kraja: Rikthimi i kohëve të errëta

Pushteti absolut i injoranteve dhe i të korruptuarve, do të thoshte Sokrati, i vendosur përmes sistemit demokratik, është më i keq se çdo diktaturë. ...
1 2,823 2,824 2,825 2,826 2,827 3,025 28250 / 30247 POSTS