1 2,788 2,789 2,790 2,791 2,792 2,978 27900 / 29776 POSTS
Bebet në Parlament: Në Zelandën e Re, edhe burrat i marrin fëmijët në seancë

Bebet në Parlament: Në Zelandën e Re, edhe burrat i marrin fëmijët në seancë

Kur kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern të kthehet në Parlament, pasi u bë liderja e dytë në botë që lind një foshnjë, ndërsa është në de ...
Kryeministrja britanike tregon çka i tha Trumpi për BE’në

Kryeministrja britanike tregon çka i tha Trumpi për BE’në

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May në një intervistë për BBC’në ka treguar se presidenti i SHBA’së, Donald Trump i ka sugjeruar asaj që t ...
Komunës së Suharekës i kthehet hapësira që e shfrytëzonte ushtria serbe e më pas KFOR’i

Komunës së Suharekës i kthehet hapësira që e shfrytëzonte ushtria serbe e më pas KFOR’i

Objekti i Damperit, i cili për shumë vjet u shfrytëzua si pikë strategjike nga ushtria serbe e më pas nga KFOR-i, i është kthyer në pronësi Komunës së ...
Rrëfimi i bashkëfshatarëve për vrasësin e vëllait nga Lipjani i cili ndodhet në arrati [Video]

Rrëfimi i bashkëfshatarëve për vrasësin e vëllait nga Lipjani i cili ndodhet në arrati [Video]

Problemet pronësore ndërmjet vëllezërve kanë përfunduar me vrajën e Mali Gashit në Lipjan. I dyshuari është në arrati dhe ende nuk është arrestuar. Ai ...
Rriten kërkesat për adoptim në Kosovë [Video]

Rriten kërkesat për adoptim në Kosovë [Video]

Është shtuar numri i atyre që janë të interesuar për të adoptuar fëmijë. Zyrtarë nga Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale thonë se procedura e ado ...
Franca e sundon botën, por ‘Urime Afrikë!’

Franca e sundon botën, por ‘Urime Afrikë!’

Franca e fitoi Kupën e Botës 2018 në Rusi pasi e mposhti Kroacinë në finale, duke e siguruar titullin e dytë pas atij në shtëpinë e vet më 1998. ...
Tri urimet e Thaçit pas përfundimit të Kampionatit Botëror

Tri urimet e Thaçit pas përfundimit të Kampionatit Botëror

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Francën për triumfin në Kupën e Botës në futboll, Kroacinë që u radhit e dyta dhe këngëtaren shqiptare Era ...
Podujevasi jeton nën kabllot e rrymës

Podujevasi jeton nën kabllot e rrymës

Një familje në Podujevë cdo ditë ndjehet e rrezikuar. Mbi shtëpinë e tyre ka dhjetra kabllo të rrymës, të cilët përcjellin tension kogja të lartë të e ...
Kupa e Botës 2018: Shpallen fituesit e Këpucës së Artë dhe Dorezës së Artë

Kupa e Botës 2018: Shpallen fituesit e Këpucës së Artë dhe Dorezës së Artë

Kapiteni i Anglisë, Harry Kane, e ka fituar Këpucën e Artë pasi e ka mbyllur Kupën e Botës si golashënuesi më i mirë. Ndërkohë, portieri i Belgji ...
Antibiotikët në Kosovë po shiten si bonbone, pa recetë të mjekut

Antibiotikët në Kosovë po shiten si bonbone, pa recetë të mjekut

Kosovarët të shumtë vazhdojnë për marrin antibiotik pa recetën e mjekut. Shitjen në barnatore nuk po mund ta kontrolloj Inspektorati Farmaceutik deris ...
1 2,788 2,789 2,790 2,791 2,792 2,978 27900 / 29776 POSTS