1 2,720 2,721 2,722 2,723 2,724 2,972 27220 / 29717 POSTS
Nuk i ndalet Policisë, kapet duke kontrabanduar cigare

Nuk i ndalet Policisë, kapet duke kontrabanduar cigare

Arrestohet një person i dyshuar për kontrabandë me mallra. Gjatë kontrollimit të njësisë së trafikut rajonal në zonën e Vushtrrisë, drejtuesi i një ...
NATO fton Trumpin të respektojë Malin e Zi: Një sulm ndaj një anëtari tonë, është sulm mbi të gjithë ne

NATO fton Trumpin të respektojë Malin e Zi: Një sulm ndaj një anëtari tonë, është sulm mbi të gjithë ne

Një zyrtar i lartë i NATO’s, ka thënë sot se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë obligim që të respektojnë parimin e mbrojtjes së ndërsjellë në ras ...
Qeveria e vendit do të angazhohet me përgjegjësi në obligimet dhe projektet e Komunave

Qeveria e vendit do të angazhohet me përgjegjësi në obligimet dhe projektet e Komunave

“Në Lipjan shihet një vonesë e Qeverisë nacionale në përcjelljen e projekteve të cilat kanë qenë të buxhetuara, të dakorduara. Janë disa tema që kanë ...
Haradinaj: Amerika nuk është për ndarjen e Kosovës

Haradinaj: Amerika nuk është për ndarjen e Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj dëshiron të sqarohet lidhur me atë që ka thënë për deklaratat e ambasadorit amerikan, Greg Delawie, lidhur me mundësinë ...
Konkurs për e kryetar të bordit të AGK-së, mund të kandidojë secili gazetar i Kosovës

Konkurs për e kryetar të bordit të AGK-së, mund të kandidojë secili gazetar i Kosovës

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, më datë 31 korrik 2018 (e martë) do të organizoj kuvendin zgjedhor për zgjedhjen e kryetarit / kryetares së AGK-s ...
Aktgjykim refuzues për ish kryetarin e Gjilanit, prokurori heq dorë nga ndjekja penale

Aktgjykim refuzues për ish kryetarin e Gjilanit, prokurori heq dorë nga ndjekja penale

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpallë aktgjykim refuzues ndaj të akuzuarit Qemajl Mustafa, pasi që në seancën e mbajtur sot, prokurori ka hequr dorë ...
Shkëmbim territoresh Kosovë – Serbi? Sqarohet ambasadori Delawie

Shkëmbim territoresh Kosovë – Serbi? Sqarohet ambasadori Delawie

Ambasadori amerikan, Greg Delawie ka reaguar pas një interviste të dhënë mbrëmë në KTV ku ishte cituar të ketë thënë se: ” SHBA nuk e mohon se në Bruk ...
Policia kërkon ndihmë: Kërkohet personi i dyshuar për vrasjen në Lipjan

Policia kërkon ndihmë: Kërkohet personi i dyshuar për vrasjen në Lipjan

Referuar rastit të vrasjes që ka ndodhur në fshatin Tërbovc –KK Lipjan, më datë 14/07/2018, ku një person (mashkull) M.G 54 vjeç, është vrarë nga arma ...
Arrestohet një zyrtar financiar për vjedhjen e 400 mijë eurove në Ministrinë e Shëndetësisë

Arrestohet një zyrtar financiar për vjedhjen e 400 mijë eurove në Ministrinë e Shëndetësisë

Zyrtari financiar i Ministrisë së Shëndetësisë, Fatmir Kajtazi, është arrestuar nga Policia e Kosovës me dyshimin se është i përfshirë në “avullimin” ...
Era në siklet, i thotë Thaçit a mundem me të përqafë

Era në siklet, i thotë Thaçit a mundem me të përqafë

Këngëtarja kosovare tashmë me famë botërore, Era Istrefi ka marr sot dekoratë presidenciale nga presidenti i vendit Hashim Thaçi, mirëpo ajo kishte nj ...
1 2,720 2,721 2,722 2,723 2,724 2,972 27220 / 29717 POSTS