1 2,693 2,694 2,695 2,696 2,697 2,937 26950 / 29369 POSTS
Rusia haptas kundër bisedimeve Kosovë-Serbi në Bruksel

Rusia haptas kundër bisedimeve Kosovë-Serbi në Bruksel

Qëndrimi i deputetit rus Sergej Zheleznjak për negociatat midis Beogradit e Prishtinës mund të konsiderohet qëndrim zyrtar i Moskës, e cila është kund ...
Sipas projektligjit të ri kështu do të jenë pagat në Kosovë

Sipas projektligjit të ri kështu do të jenë pagat në Kosovë

Sipas projektligjit të ri për pagat, i pari për nga pagesa do të jetë i pari i shtetit, pasuar nga kryeministri, kryekuvendar e kryetari i Gjykatës Ku ...
Në Pejë arrestohen disa të dyshuar për vjedhje

Në Pejë arrestohen disa të dyshuar për vjedhje

Disa persona janë arrestuar në Pejë si të dyshuar për vjedhje. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë Rajonale të Pejës, Driton Rugova. “ ...
Thaçi nuk i ndalë akuzat ndaj LDK’së për ushtrinë: Kisha marrëveshje me amerikanët, ata penguan nga frika

Thaçi nuk i ndalë akuzat ndaj LDK’së për ushtrinë: Kisha marrëveshje me amerikanët, ata penguan nga frika

Presidenti i Kosovës në një intervistë për Klan Kosova ka akuzuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për pengimin e procesit të formimit të ushtrisë së Ko ...
Prishtina eliminohet nga kualifikimet për Evropa Ligë

Prishtina eliminohet nga kualifikimet për Evropa Ligë

Prishtina është eliminuar në rundin e dytë kualifikues të Evropa Ligës pasi u mposht nga Fola Esch pas penalltive të enjten në Mitrovicë. Pas bar ...
Evropa Ligë: Eliminohen edhe Partizani e Luftëtari

Evropa Ligë: Eliminohen edhe Partizani e Luftëtari

Partizani nuk arriti të bëjë surprizën në Slloveni, ku u mposht me rezultatin 2-0 nga skuadra e Mariborit dhe i dha lamtumirën aventurës europiane për ...
Haradinaj thumbon Lutfi Hazirin, e quan shakaxhi

Haradinaj thumbon Lutfi Hazirin, e quan shakaxhi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për shkëmbimin e territoreve, dhe idenë që ka dhënë Lutfi Haziri për pozicionin e Luginës së Preshe ...
Shpërthim në Manhatan, panik mes banorëve

Shpërthim në Manhatan, panik mes banorëve

Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull të bardhë e të nxehtë në mes ...
Spanja bëhet destinacioni kryesor i emigrantëve

Spanja bëhet destinacioni kryesor i emigrantëve

Spanja ia ka kaluar Italisë si destinacion kryesor për emigrantët që kalojnë Mesdheun për të arritur në Evropë. Shifrat më të fundit të agjenci ...
Ahmeti komenton deklaratën e Delawies për dialogun Kosovë-Serbi

Ahmeti komenton deklaratën e Delawies për dialogun Kosovë-Serbi

Kryetari i Partisë Social Demokrate (PSD), Shpend Ahmeti njëherësh Kryetar i Komunës së Prishtinës ka komentuar deklaratën e Ambasadorit të SHBA-ve, G ...
1 2,693 2,694 2,695 2,696 2,697 2,937 26950 / 29369 POSTS