1 2,310 2,311 2,312 2,313 2,314 3,014 23120 / 30136 POSTS
Haradinaj më 1999 thoshte se UÇK’ja në Dukagjin ka 6000 ushtarë, tash thotë mbi 15 mijë

Haradinaj më 1999 thoshte se UÇK’ja në Dukagjin ka 6000 ushtarë, tash thotë mbi 15 mijë

Në korrikun e vitit 1999, Ramush Haradinaj kishte dhënë një rrëfim të gjatë për luftën në rajonin e Dukagjinit, në një bashkëbisedim me gazetarin e ‘Z ...
Nuk keni fituar Universitetin? Faza e dytë është MJAFT premtuese

Nuk keni fituar Universitetin? Faza e dytë është MJAFT premtuese

Maturantët të cilët kanë aplikuar në fakultetet e Universitetit të Tiranës dhe nuk janë shpallur fitues në raundin e parë, nuk duhet të jenë pesimist ...
Hoti: Iniciativa e Thaçit për kufijtë, gjëja më e dëmshme që i ka ndodhur shtetit të Kosovës

Hoti: Iniciativa e Thaçit për kufijtë, gjëja më e dëmshme që i ka ndodhur shtetit të Kosovës

Iniciativa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për korrigjim kufijsh në raport me Serbinë, është gjëja më e dëmshme që i ka ndodhur Kosovës prejse ...
Veseli: Iniciativa e opozitës për seancë të jashtëzakonshme, absurde

Veseli: Iniciativa e opozitës për seancë të jashtëzakonshme, absurde

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, iniciativën e tri partive opozitare, LDK, VV dhe PSD, për të thirrur seancë të jashtëzakonshme për çësht ...
Shtypi gjerman: Kufijtë në Ballkan, kutia e Pandorës

Shtypi gjerman: Kufijtë në Ballkan, kutia e Pandorës

Shtypi gjerman i kushton vëmendje zhvillimeve në Ballkan. Gjermania nuk mbështet këmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë. Gazeta gjermane “Frank ...
Prokuroria ngritë aktakuzë ndaj personave që mashtruan qytetarët me viza

Prokuroria ngritë aktakuzë ndaj personave që mashtruan qytetarët me viza

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë pranë për të panderhurit, Flamur Hoxha, Besim Rexhaj dhe R.H, shpëlarje parash, mashtrim dhe shmangi ...
Aktakuzë ndaj tre personave për shpëlarje parash, mashtrim dhe shmangie nga tatimi

Aktakuzë ndaj tre personave për shpëlarje parash, mashtrim dhe shmangie nga tatimi

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, kundër të pande ...
Besnik Qaka nis pushimet, sjell portretin më të bukur familjar

Besnik Qaka nis pushimet, sjell portretin më të bukur familjar

Vokalisti i grupit NRG Band, Besnik Qaka ka gjetur pak kohë për tu relaksuar. Ai bashkë me gruan Lolitën dhe vajzën, Unën kanë nisur pushimet në br ...
Admirali i NATO-s: Nuk kam idenë çka përmban plani për korrigjimin e kufijve

Admirali i NATO-s: Nuk kam idenë çka përmban plani për korrigjimin e kufijve

Komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Admirali James Foggo, tha sot në Deçan se nuk është në dijeni se çka përmban një plan eventual për korrigjimin ...
Vetëvrasja e të dënuarit në Dubravë: Suspendohen 4 zyrtarë të burgut

Vetëvrasja e të dënuarit në Dubravë: Suspendohen 4 zyrtarë të burgut

I.K nga fshati Tërpezë i Malishëvës është vetëvarur të hënën në mëngjes në Qendrën Korrektuese në Dubravë. Nga Shërbimi Korrektues i Kosovës kanë dekl ...
1 2,310 2,311 2,312 2,313 2,314 3,014 23120 / 30136 POSTS