1 2,309 2,310 2,311 2,312 2,313 2,808 23110 / 28074 POSTS
Ministrja Hoxha priti në takim ambasadorin e Kanadasë në Kroaci, thotë se këto dy vende kanë miqësi shembullore

Ministrja Hoxha priti në takim ambasadorin e Kanadasë në Kroaci, thotë se këto dy vende kanë miqësi shembullore

Ministrja e Integrimit Evropian (MIE), Dhurata Hoxha të premten ka pritur në takim Ambasadorin e Kanadasë në Kroaci, i cili njëherit është ambasador j ...
Haradinaj kujton dëshmorët e Brigadës 162 të Kaçanikut

Haradinaj kujton dëshmorët e Brigadës 162 të Kaçanikut

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot dëshmorët e Brigadës 162 të Kaçanikut, të rënë 20 vjet më parë. Kaçaniku i Idriz Seferit, ruajti trad ...
Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për rishikimin e kufijve me Ko ...
Po rikonstruktohet rruga që lidh Komunën e Rahovecit me atë të Suharekës

Po rikonstruktohet rruga që lidh Komunën e Rahovecit me atë të Suharekës

Dje ka filluar puna në rrugën që e lidh Komunën tonë (Suharekën), me Komunën e Rahovecit, ku do të bëhet zgjerimi dhe rikonstruktimi i kësaj rruge raj ...
30 ditë paraburgim për burrin e Valbonës, thotë se i vie keq për vrasjen e dyfishtë

30 ditë paraburgim për burrin e Valbonës, thotë se i vie keq për vrasjen e dyfishtë

Gjykata Themelore në Gjakovë, të premten, ia ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të pandehurit Pjetër Ndrecaj, pasi dyshohet për vrasjen e ...
Jahjaga: Gratë në Kosovë s’janë të sigurta as në familjet e tyre

Jahjaga: Gratë në Kosovë s’janë të sigurta as në familjet e tyre

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga shkruan se gratë në Kosovë përveç që nuk janë të sigurta në punë dhe shkollë, tash s’kanë siguri as në fami ...
Delawie: Partneriteti SHBA- Kosovë është i thellë, nuk do të ndryshojë asnjëherë

Delawie: Partneriteti SHBA- Kosovë është i thellë, nuk do të ndryshojë asnjëherë

Ambasadori amerikan Greg Delawie sot ka administruar Betimin Solemn të shërbimit për 36 vullnetarë të rinj të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku u ...
Carl Bildt: Edi Rama, mbështetës i idesë katastrofale të këmbimit të territoreve

Carl Bildt: Edi Rama, mbështetës i idesë katastrofale të këmbimit të territoreve

Carl Bildt, diplomati suedez që e njeh mirë rajonin e Ballkanit, ka paralajmëruar kundër shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Emisa ...
Në protestën në Gjakovë të pranishëm edhe fëmijët e së ndjerës: “Të dua nënë”

Në protestën në Gjakovë të pranishëm edhe fëmijët e së ndjerës: “Të dua nënë”

Shoqëria civile e Gjakovës, në përkrahje nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në orën 11:00 ka filluar protestën nga parku i qytetit të Gjakovës deri te Çar ...
Ndahen 50 mijë euro për pastrimin e Lepencit nga azbesti

Ndahen 50 mijë euro për pastrimin e Lepencit nga azbesti

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi dhe kryetari i Hanit të Elezit, Refki Suma kanë nënshkruar mem ...
1 2,309 2,310 2,311 2,312 2,313 2,808 23110 / 28074 POSTS