1 2 3 4 3,042 20 / 30413 POSTS
Berisha: Shifrat e koronavirusit janë të paktën 10 fish më të larta se ato që publikon Rama

Berisha: Shifrat e koronavirusit janë të paktën 10 fish më të larta se ato që publikon Rama

Ish- kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të rënda kundrejt qeverisë Rama, pasi sipas tij kreu i qeverisë po mundohet të fshehë numrat realë të p ...
Si pritet të jetë moti në Kosovë të premten dhe të shtunën?

Si pritet të jetë moti në Kosovë të premten dhe të shtunën?

Në dy ditët e ardhshme vendi ynë do të dominohet nga fusha me presion më të rritur, që ditën e premte do të kushtëzojnë mot kryesisht me diell, e orëv ...
1 rast i ri me COVID 19, e infektuara është nga Korisha e Prizrenit

1 rast i ri me COVID 19, e infektuara është nga Korisha e Prizrenit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe një rast të ri me koronavirus, duke bërë kështu që numri i rasteve në gjithë vendin të shkojë ...
Europarlamentarët përshëndetin heqjen e tarifës, presin nga BE’ja liberalizimin e vizave për Kosovën

Europarlamentarët përshëndetin heqjen e tarifës, presin nga BE’ja liberalizimin e vizave për Kosovën

Pas vendimit të qeverisë së Kosovës për të hequr tërësisht tarifën ndaj mallrave të importuara nga Serbia dhe nga Bosnja e Hercegovina nga 1 prilli, r ...
Kurti gjatë kohës së VLAN-it në vitin 2014: Rëndësi ka kush e ka shumicën e jo kush i ka fituar zgjedhjet

Kurti gjatë kohës së VLAN-it në vitin 2014: Rëndësi ka kush e ka shumicën e jo kush i ka fituar zgjedhjet

Kur PDK-ja pretendonte të formonte qeverinë, pasi i fitoi zgjedhjet e vitit 2014, lideri i VV-së, Albin Kurti, deklaronte se në republikën parlame ...
Hoti: Është formuar grupi i ekspertëve për vlerësimin e pasojave nga koronavirusi në rrafshin social dhe ekonomik

Hoti: Është formuar grupi i ekspertëve për vlerësimin e pasojave nga koronavirusi në rrafshin social dhe ekonomik

Ish-zëvendëskryeministri, Avdullah Hoti, përmes një postimi të bërë në Facebook, ka thënë se ata tashmë kanë formuar një grup të ekspertëve të fushave ...
Koronavirusi: Andorra porosit mjete sa për të testuar dy herë krejt popullsinë e saj

Koronavirusi: Andorra porosit mjete sa për të testuar dy herë krejt popullsinë e saj

Në Andorrë autoritetet shëndetësore kanë vendosur që të testojnë të gjithë popullsinë. Shteti i vogël me 77 mijë banorë ka porositur teste sa për t ...
Guvernatori i Nju Jorkut: Edhe vëllai im doli pozitiv me koronavirus, jam i tmerruar

Guvernatori i Nju Jorkut: Edhe vëllai im doli pozitiv me koronavirus, jam i tmerruar

Shtetet e Bashkuara të Amerikës deri më tani kanë shënuar më shumë se 5 mijë viktima. Epiqendra më e madhe e shpërthimit është shteti i Nju Jorkut, ...
Sami Kurteshi e quan presidentin Thaçi ‘monstrum’ me figurë njeriu

Sami Kurteshi e quan presidentin Thaçi ‘monstrum’ me figurë njeriu

Pas konsultimeve që ka bërë me partitë politike në vend, Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kërkuar nga kryetari i LVV-së,  njëherit kryeministri në ...
Kurti flet pasi VV’së iu kërkua emri i mandatarit të ri, thotë se presidenti nuk është neutral

Kurti flet pasi VV’së iu kërkua emri i mandatarit të ri, thotë se presidenti nuk është neutral

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka kërkuar nga VV’ja emrin e mandatarit të ri për t ...
1 2 3 4 3,042 20 / 30413 POSTS