1 2 3 2,975 10 / 29744 POSTS
Fauna dhe flora, të kërcënuara nga ndryshimet klimatike

Fauna dhe flora, të kërcënuara nga ndryshimet klimatike

Të përballura me kërcënime të shumta, kafshët dhe bimët duhet të përballen tani edhe me ndryshimet klimatike, theksoi sot UICN gjatë vendosjes në ”lis ...
Lazio i ofron 20 milionë euro për Muriqin

Lazio i ofron 20 milionë euro për Muriqin

“Biancocelesti” synojnë ta mposhtin konkurrencën e Tottenhamit, i cili është klubi më i interesuar për sulmuesin e rrezikshëm kosovar. Vedat Muriqi ...
Këto janë 14 vendet ku mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të Kosovës

Këto janë 14 vendet ku mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të Kosovës

Shtetet në të cilat Kosova ka drejtë të udhëtojë pa vize, vetëm me pasaportë, janë: Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Serbia, Gambia, Senegali, ...
Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave

Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave

Në takimin e sotëm të krerëve të tri sindikatave SBASHK, FSSHK dhe e Policisë së Kosovës, pas konsultimeve të brendshme është marrë vendim që punonjës ...
Bie çmimi i naftës shkaku i luftërave tregtare

Bie çmimi i naftës shkaku i luftërave tregtare

Çmimi i naftës në bursën ndërkombëtare ka shënuar rënie për të dytën ditë me radhë në kohën kur rënia e kërkesës globale ia ka marrë anën peshës së ma ...
Këta janë artistët më të paguar në botë gjatë vitit 2019

Këta janë artistët më të paguar në botë gjatë vitit 2019

Forbes ka publikuar listën e artistëve më të paguar në botë për vitin 2019 Edhe këtë vit Taylor Swift dhe Kanye West janë në një konkurrencë të ash ...
Si mund të eliminohet Liverpooli sonte nga Liga e Kampionëve

Si mund të eliminohet Liverpooli sonte nga Liga e Kampionëve

Liverpooli ka qenë mbresëlënës në këtë sezon të Premierligës, mirëpo ecuria e tyre në Ligën e Kampionëve është në rrezik këtë javë, kur skuadra e Jurg ...
Dita pas NATO-s

Dita pas NATO-s

Presidenti francez Emmanuel Macron është kritikuar pasi e përshkroi NATO-n si një tru i vdekur dhe pasi po kërkon një afrim me presidentin rus Vladimi ...
Çfarë fshihet pas krizës së demokracisë

Çfarë fshihet pas krizës së demokracisë

Në demokracitë në mbarë botën, votuesit po ndiejnë gjithnjë e më shumë sikur shumica e zgjedhjeve kryesore që prekin jetën e tyre tashmë vendosen përm ...
Ballkani Perëndimor si “Corpus Alienum” në syrin me katarakt të Evropës plakë

Ballkani Perëndimor si “Corpus Alienum” në syrin me katarakt të Evropës plakë

Me bllokimin e integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE, idetë e nobelistit Peter Handke për krijimin e Serbisë së Madhe dhe për zhdukjen e penguesve ...
1 2 3 2,975 10 / 29744 POSTS