Nesër homazhe për Bekim Lumin

Nesër homazhe për Bekim Lumin

Teatri Kombëtar i Kosovës nesër duke filluar nga ora 12:00, do të organizojë homazhe dhe një mbledhje komemorative për aktorin dhe regjisorin Bekim Lumi

Ushtruesi i detyrës së Teatrit Kombëtar, Milot Mustafa, ka thënë se është formuar një Këshill organizativ, i cili ka vendosur që në orën 14:00, të jetë ceremonia e varrimit.

Bekim Lumi ka vdekur sot pas një lufte më shumë se dy vjeçare me një sëmundje e rëndë.

 

 

COMMENTS