Moti nesër, sipas rajoneve në Kosovë

Moti nesër, sipas rajoneve në Kosovë

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diel.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 19-22gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4m/s.

Tabela e mëposhtme tregon motin sipas rajoneve të Kosovës, me temperaturat minimale dhe maksimale:

 

 

COMMENTS