‘Mallkimi’ që Drake po ua përcjell sportistëve zuri edhe PSG – Rastësi?

‘Mallkimi’ që Drake po ua përcjell sportistëve zuri edhe PSG – Rastësi?

Reperi i njohur amerikan, Drake, duket sikur bart një mallkim tek të gjithë sportistët që shkrepin fotografi krahë tij.

Gjatë muajit të fundit, në rrjetet sociale po qarkullojnë fotografi me sportistët që janë fotografuar krahë Drake dhe dështimet e tyre në ndeshjen pasuese.

E njëjta gjë ndodhi edhe këtë fundjavë, kur ylli i Paris Saint Germain, Layvin Kurzaëa, i cili para ndeshjes kundër Lille, shkrepi fotografi me këngëtarin.

Ndeshja shkoi si mos më keq për PSG, pasi kampionët e Ligue 1 përfunduan ndeshjen me rezultatin 5:1 në disavantazhin e tyre.

Por, kjo gjë nuk i ka ndodhur vetëm parisienëve. Ishte Sergio Aguero i cili para ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Tottenham u fotografua krahas Drake, dhe skuadra e tij atë ndeshje e humbi.

Në Bundesliga, para ‘Der Klassiker’, ylli anglez Jadon Sancho u takua me Drake, dhe në ndeshjen Dortmund – Bayern, skuadra e Sancho u demolua me rezultatin 5:0.

Gjithashtu, ylli i Arsenal, Pierre Emerick Aubameyang, kishte gjetur pakëz kohë që të bënte një foto rasti me amerikanin, dhe në ndeshjen kundër Everton, skuadra e tij pësoi 2:0.

Por, mallkimi i Drake nuk është një gjë e re. Më poshtë lajmi.net ua përcjell edhe disa raste të tjera, që nisin nga viti 2012.

Skuadra e basketbollit, nga kolegji i Kentucky, nuk ka fituar asnjë titull që nga viti 2012, kur Drake ishte parë në bankën e skuadrës.

Si një tifoz i Torontos në NBA, Drake nuk ka parë asnjëherë skuadrën e tij të luaj në ndonjë finale të ‘Play Off’.

E përkrahu edhe Conor McGregorin, por ‘i preferuari i tij’ u rrah brutalisht nga Khabib Nurmagomedov.

Shikojini të gjitha fotografitë dhe skuadrat që janë ‘mallkuar’ nga Drake. /Lajmi.net/

 

COMMENTS