Liverpool dhe Napoli për një vend në 1/8 e finales, rikthehet Shaqiri

Liverpool dhe Napoli për një vend në 1/8 e finales, rikthehet Shaqiri

Liverpooli dhe Napoli do të bëjë betejë të drejtpërdrejt për të kaluar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen e javës së parafundit në Grupin E sonte në Anfield.

Skuadra e Jurgen Klopp dhe ajo e Ancelottit do të ballafaqohen njëra me tjetrën duke e ditur se fitorja nënkupton kualifikim për secilën.

Ndeshja e parë mes tyre në Itali mbaroi me fitore bindëse të Napolit 2:0.

Liverpooli, megjithatë, luan për më shumë, sepse përveç kualifikimit, fitorja do t’ia fitonte edhe Grupin E.

Xherdan Shaqiri është rikthyer në skuadrën e Liverpoolit, për herë të parë që prej lëndimit të gjatë.

Anësori shqiptar i Zvicrës është lënë në stol nga Klopp

Formacionet zyrtare për ndeshjen që nis në orën 21:00.

Liverpool:

Napoli:

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19