Leopardi shkon në territorin e leopardit tjetër për gjah, merr një surprizë të papritur

Leopardi shkon në territorin e leopardit tjetër për gjah, merr një surprizë të papritur

Një leopard filmohet duke u futur në territorin e leopardit tjetër ndërsa kishte dalë në gjah, i cili merr një surprizë jo të këndshme.
Pamje të tmerrshme tregojnë momentin kur një prej grabitqarëve vuri re një konkurrent dhe vendosi të reagonte, transmeton lajm.net.

Në klip, një leopard i ri mashkull mund të shihet duke u ulur.

Ai është duke qëndruar i ulur duke shikuar një kafshë tjetër të vdekur.

Ndërkohë, gjahun e zënë nga leopardi mashkull tenton ta grabisë një leopard tjetër femër, e cila e pëson gati se me humbje jete. /Gazeta Lajm

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19