Ky piton gjigant mund të thyejë një rekord botëror, kjo është gjatësia e tij

Ky piton gjigant mund të thyejë një rekord botëror, kjo është gjatësia e tij

Një piton gjigant në Kopshtin Zoologjik Bregdetar të Emeraldit në Florida mund të vendos një rekord botëror gjatësia.

Ginormica, një piton gjigant në kopshtin zoologjik të Kopshtin Zoologjik Bregdetar të Emeraldit është gati 6 metra i gjatë dhe peshon 200 kilogramë, transmeton lajmi.net.

Siç bën të ditur CNN, ai është ende duke u rritur, gjë që do ia mundësojë atij të thyejë rekordin botëror të gjatësisë së gjarpërinjve të llojit piton.

Ndiqeni videon për t’u mahnitur nga madhësia e tij.

 

COMMENTS