Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka dhënë parashikimin e motit për sot.

Mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) paralajmëroi se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave me presion labil atmosferik.

Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu. “Për sot, vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-20 gradë celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-11m/s.”, bëhet e ditur në njoftimin e IHK-së. /Lajmi.net

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19