Kush është Egzon Binaku, kosovari i radhës që po shkëlqen te Shqipëria

Kush është Egzon Binaku, kosovari i radhës që po shkëlqen te Shqipëria

Kristian Panuçi e kishte zbuluar Egzon Binakun, që në muajin mars të këtij viti dhe e grumbulloi në miqësoret ndaj Kosovës dhe Ukrainës.

Mirëpo, 23-vjeçari u dëmtua dhe mungoi në dy humbjet radhazi të kuqezinjve në fundin e majit dhe fillimin e qershorit.

I panjohur për tifozët shqiptarë, por mjaftonte fakti që Malmo kishte besuar tek ai dhe kjo bindi edhe trajnerin kuqezi se bëhej fjalë për një mbrojtës të majtë shumë premtues.

Ishte koha kur Panuçi deklaronte se po kërkonte një lojtar që do të zëvendësonte Ansi Agollin.

Pasi kaluan tre muaj nga thirrja e parë dhe për më tepër marrja e nënshtetësisë shqiptare, Binaku u shfaq të premten e 7 shtatorit në “Elbasan Arena”.

Një paraqitje mbresëlënëse ndaj Izraelit, që të jepte përshtypjen se lojtari me origjinë nga Kosova, i lindur dhe i rritur në Suedi, kishte vite që luante për kuqezinjtë.

binak

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19