Kali futet në kafene

Kali futet në kafene

Një kalë i arratisur ishte shkak për panikun e çmendur në një kafene franceze, kur ai hyri brenda ambienteve të lokalit.

Kali hyri në një bar pasi iku nga stalla e tij e garave në qytetin e Chantilly, në veri të Parisit, ai vrapoi në nëpër kafene duke shkelur këmbët e pasme në ajër, transmeton rtv21.tv.

Pamjet e kapur nga kamerat e sigurisë shihet se kali vrapoi nga një skaj i barit në tjetrin, duke e bërë një kthesë dhe duke u futur në tavolina dhe karrige përpara se të nisej.

Stephane Jasmin, pronari i bareve, tha se askush nuk u lëndua në këtë incident, ndonëse ishte habitur me atë që kishte ndodhur. Kishte vetëm shtatë konsumatorë në momentin që kali hyri.

 

 

 

COMMENTS