Interi kërkon t’ia rrëmbejë Ronaldon Juventusit

Interi kërkon t’ia rrëmbejë Ronaldon Juventusit

Gazetarja italiane Marialuisa Jacobelli ka bërë një deklaratë të fuqishme ku sipas saj Interi ka futur ‘hundët’ te transferimi i Ronaldos te Juventus, duke ofruar Icardin në këmbim të portugezit.

Sipas saj Suning ka dhënë dakordësinë e këtij operacioni dhe se Realit i është hedhur në tryezë si mundësi.

Ajo është shprehur se Juventus ka përparuar shumë në tratativa, por Interi po tenton që të bëjë surprizën në fund.

Inter ka bërë edhe më parë surpriza, mjafton të përmendim Ibrahimoviqin, i cili darkonte me Gallianin dhe në fund përfundoi në krahun tjetër.

Apo edhe Kongdobia i cili po pritej për të udhëtuar për te Milani dhe në fund firmosi me zikaltërit.

 

COMMENTS