Hoteli ku po qëndrojnë futbollistët e Kosovës mbushet me tifozë

Hoteli ku po qëndrojnë futbollistët e Kosovës mbushet me tifozë

Kanë mbetur edhe pak orë deri te fillimi i ndeshjes së shumëpritur në ‘Doosan Arena’.

Çekia dhe Kosova do të zhvillojnë ndeshjen që po konsiderohet si një ‘finale’ e Grupit A, pasi që të dy skuadrat po luftojnë për pozitën e dytë, që dërgon ne Kampionatin Evropian.

Në Ceki kanë udhëtuar tifozë shqiptarë anembanë botës për t’i përkrahur ‘Dardanët’.

Sido që të jetë, momentalisht ka ndodhur diçka që në kushte normale nuk do të duhej të ndodhte.

Pak orë para fillimit të ndeshjes hoteli është mbush me tifozë, të cilët gjatë gjithë ditës kanë qenë rreth e rrotull lojtarëve. /Gazeta Express

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19