Gazeta zvicerane shkruan për kosovarin që parandaloi sulmin me kallashnikov në Francë

Gazeta zvicerane shkruan për kosovarin që parandaloi sulmin me kallashnikov në Francë

Kosovari nga Vushtrria i cili jeton në Zvicër, Bujar Muli, është bërë pjesë e ballinës së gazetës zvicerane 20 minuten.

Kjo pas raportimeve se kosovari parandaloi një sulm në vendin e tij të punës, në një diskotekë në Avalon të Francës, në prag të fillimit të këtij viti.

Klan Kosova ishte e para që raportoi për gjestin e kosovarit i cili parandaloi një sulm duke e marr dhe në një prononcim direkt nga Franca saktësisht natën e dytë të Vitit të Ri.

Ndërsa në shtypin e sotëm të gazetës zvicerane shkruan për momentin se si ndodhe  gjithë ngjarja kur kosovari nga Vushtrria u bë hero pasi tërhoqi zvarrë një të dyshuar të armatosur me kallashnikov, deri në çastin kur paraqitet policia, njofton Klan Kosova.

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19