Formacionet fituese të shtatë botëroreve të fundit [Foto]

Formacionet fituese të shtatë botëroreve të fundit [Foto]

Brazili dhe Franca e kanë fituar nga dy herë Kupën e Botës në 24 vitet e fundit

Brazili dhe Franca nga dy herë dhe Italia, Spanja dhe Gjermania janë 5 kombëtaret që kanë fituar Kupën e Botës në epokën moderne të futbollit, që nga Botërori “SHBA 1994”.

7 botërorë ku në formacionet kryesore të skuadrave fituese gjejmë lojtarë legjendarë si Romario, Zidane apo Ronaldo. Sigurisht që ka vend edhe për “anonimë” si Guivarch, Marcos apo Perrotta.

Këto janë formacionet fituese të Botërorëve në 24 vitet e fundit:

 

COMMENTS