Everton merr mbrojtësin e Barcelonës për 32 milionë euro

Everton merr mbrojtësin e Barcelonës për 32 milionë euro

Evertoni ka arritur marrëveshje për ta transferuar qendërmbrojtësin e Barcelonës, Yerry Minan, për 32 milionë euro, shkruan ‘Sport’.

Dukej se klubi nga Liverpooli është tërhequr nga gara për kolumbianin, mirëpo lajmet e fundit kanë zbuluar se marrëveshja është arritur dhe se lojtari pritet të transferohet në ‘Goodison Park’. /GE

 

COMMENTS