E pabesueshme por Rihanna ka gati 500 këngë për albumin e ri

E pabesueshme por Rihanna ka gati 500 këngë për albumin e ri

Ylli ka konfirmuar se është në studio.

Rihanna thuhet se ka 500 këngë për të zgjedhur për albumin e saj të ri dancehall, sipas burimeve të afërta me projektin, shkruan nme transmeton lajmi net.

Këngëtarja tashmë ka konfirmuar se është në studio duke punuar në ndjekjen e ‘Anti’ të vitit 2016 dhe për albumin që mund të publikohet deri në fund të vitit.

Burimet i kanë thënë ‘Rolling Stone’ se Rihanna është duke punuar në dy rekorde – një album dancehall dhe një album pop. Regjistrimi i albumit është thënë të ketë disa nga prodhuesit dhe këngëtarët më të mëdhenj të bashkangjitur në të, me piktura të R. City (Rihanna, Beyoncé), Stephen “Di Genius” McGregor (Vybz Kartel, Sean Paul), Linton ” TJ Records “Bardhë (Serani, Vybz Kartel), Kranium, Chronixx, dhe më shumë materiale.

Prodhuesit thanë se ylli dhe ekipi i saj kishin mbledhur një numër të madh demonësh nga talenti i Xhamajkës për shqyrtim. Një, i cili kërkoi të mbetet anonim, tha: “[ekipi i Rihannas] nuk ka gënjeshtra, 500 rekorde për këtë projekt nga prodhuesit dhe shkrimtarët e ndryshëm. Ata po zgjedhin vetëm 10 rekorde. Ata kanë pasur kampe të shkruara dhe duke u përpjekur t’i mbajnë të qetë për gati një vit e gjysmë.

Një tjetër burim shtoi: “Çdo artist, çdo producent, çdo shkrimtar në Xhamajka ose me prejardhje xhamajkan ka punuar në albumin e Rihannas dhe ka pak fragmente të botimeve ose të kredive prodhuese në të.” Ata mendonin se ekipi i saj kishte tetë këngë të zgjedhur.

Rihanna nuk ka komentuar mbi raportet. Sidoqoftë, është sugjeruar më parë në veçantinë e saj të mbuluar në ‘Vogue’ se albumi i saj i ardhshëm do të ishte i ndikuar nga reggae dhe u frymëzua nga Bob Marley dhe producenti Supa Dups.

 

 

COMMENTS