DnV numëron 80 për qind të votave, prin LDK’ja

DnV numëron 80 për qind të votave, prin LDK’ja

Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën sot, ku votuan mbi 800 mijë qytetarë.

Përmes një komunikate drejtuar mediave, DnV ka bërë me dije se në bazë të rezultateve preliminare për fletëvotimet e numëruara për 2047 vendvotime ose 80% e vendvotimeve në gjithë Kosovën prin LDK’ja me 24.61 %.

Sipas DnV, pas LDK’së me përqindje më të madhe të votova renditet Lëvizja Vetëvendosje me 24.27 % dhe Partia Demokratike e Kosovës me 22.41 %. /Gazeta Express

 

COMMENTS