Courtois kthehet në Chelsea, por nuk stërvitet

Courtois kthehet në Chelsea, por nuk stërvitet

Portieri i Chelsea, Thiabaut Courtois raportohet se është duke e shtyrë përpara transferin e tij në Real Madrid, ku sot qëndroi në AWOL (Mungesë para se zyrtarisht të largohet)

Courtois u kthye në qendrën stërvitore të Chelsea të hënën pas pushimeve në Botëror, ku me Belgjikën zuri vendin e tretë në Rusi.

Megjithatë, The Telegraph ka raportuar se ai dështoi për t’u kthyer në sesionin e orës 16:00 të stërvitjeve, një ultimatum që ja kishte dhënë Maurizio Sarri.

Menaxheri i ri i Chelsea kishte thënë pas ndeshjes për Community Shield, ku u mposhtën nga manchester City, që Courtois kanë nevojë që ti sqarojnë disa gjëra.

Por, portieri duket se i ka dhënë signalet pasi që ka shkuar në AWOL, duke shtyrë kështu transferin tek gjigantët e La Ligas, Real Madrid.

Telegraph thotë se Courtois qëndroi në Belgjikë, ku ai u nderua nga ish klubi i tij Genk gjatë vikendit.

26 vjeçari është të kthehet në Angli të dielën për ta parë ndeshjen Chelsea – City, bashkë me Gary Cahill.

Por, ai nuk u paraqite për të parë klubin nga Londra Perëndimore.

Courtois thuhej se do ti bashkohej Cahillit, Eden Hazardit, N’Golo Kantes, Olivier Giroudit dhe Michy Batshuayit në Cobahn të hënën. /GE

 

COMMENTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19