Cili është problemi i radhës i Solarit te Real Madrid?

Cili është problemi i radhës i Solarit te Real Madrid?

Vinicius Junior është lojtari i radhës që i është shtuar listës së mungesave te Real Madrid.
Santiago Solari, po përballet me shumë mungesa në prag të ndeshjes së vështirë në udhëtim te Real Betis.

Është tani Vinicius Junior, lojtari i radhës së mungesave. Mediet në Spanjë, raportojnë se braziliani ka vuajtur nga një grip gjatë stërvitjes së ditës së premte.

Mbetet të shihet në dy ditët në vazhdim se cila do të jetë situata e tij,nëse do të mund të ndihmojë skuadrën për ndeshjen ndaj Real Betis që luhet ditën e hënë në Villamarin.

Lojtarët e tjerë në të cilët nuk mund të llogarisë Santiago Solari janë Toni Kroos, Marclo Asensio, Llorente, Garethe Bale, Thibaut Courtois dhe Mariano Diaz.

 

COMMENTS