Category: TEKNOLOGJI

1 28 29 30299 / 299 POSTS
Kështu mund të duken iPhone-at që do të dalin në shitje këtë vit

Kështu mund të duken iPhone-at që do të dalin në shitje këtë vit

Fotografitë e reja, të cilat janë shfaqur në internet sot, tregojnë se si mund të duken dy nga tre modelet e reja të iPhonet të cilat priten të lansoh ...
Facebook gabimisht zhbllokoi 800.000 përdorues të bllokuar

Facebook gabimisht zhbllokoi 800.000 përdorues të bllokuar

Nëse e bllokoni dikë në Facebook, ka shumë të ngjarë që ajo të mbetet kështu, të paktën derisa të vendosni ndryshe. Gjërat në internet, megjithatë, ...
Palët e treta mund t’ju lexojnë mesazhet në Gmail

Palët e treta mund t’ju lexojnë mesazhet në Gmail

Google ka konfirmuar se e-mail private që dërgohen dhe pranohen përmes përdoruesve të Gmail ndonjëherë mund të lexohen nga palët e treta persona fizik ...
E jashtëzakonshme: 19 mijë aeroplanë në të njëjtën kohë në qiell, asnjë aksident

E jashtëzakonshme: 19 mijë aeroplanë në të njëjtën kohë në qiell, asnjë aksident

Radari që i gjurmon fluturimet ka shpërndarë një video që tregon se si më shumë se 200.000 aeroplanë kanë fluturuar dhe janë ulur ditën e premte, e ci ...
Facebook mbyll 3 aplikacione

Facebook mbyll 3 aplikacione

Facebook-u po mbyll Moves, Hello dhe tbh, një treshe aplikacionesh që bleu në këto 4 vitet e fundit. Arsyeja është se asnjë nga këto aplikacione nuk u ...
Vivo sjell telefonin e ri të mençur me 128 GB

Vivo sjell telefonin e ri të mençur me 128 GB

Kompania e njohur kineze, Vivo, ka lansuar sot smartfonin e ri të quajtur Z1i, i cili është version i përditësuar i Z1. Versioni i ri vjen me tjetër p ...
Automekanikët: Kujdes, mos ia bëni kurrë veturës tuaj këtë

Automekanikët: Kujdes, mos ia bëni kurrë veturës tuaj këtë

Pavarësisht se veturat moderne kanë shumë veçori sigurie dhe kompjuter, i cili sigurohet që çdo gjë të shkojë siç duhet, ju duhet të keni kujdes me di ...
Del në shitje kopja e veturës së parë në botë, Benz Patent-Motorwagen

Del në shitje kopja e veturës së parë në botë, Benz Patent-Motorwagen

Vetura origjinale Benz Patent-Motorwagen me tre rrota llogaritet si vetura e parë e prodhuar ndonjëherë. Ajo është prodhuar më 29 janar të vitit 1885. ...
Për herë të parë, kështu lindin planetet, zbulohen imazhet e rralla të krijimit [Video]

Për herë të parë, kështu lindin planetet, zbulohen imazhet e rralla të krijimit [Video]

Lindja e një planeti nga një disk gazi dhe pluhuri nuk mund të ishte vërejtur kurrë. Për herë të parë, teleskopi VLT në Kili kapi një imazh në konstel ...
1 28 29 30299 / 299 POSTS